آخرین شرایط دستگیری منتشر کنندگان سئوالات کنکور

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از دستگیری تمامی منتشر کنندگان سئوالات آزمون دو روز قبل کنکور به جز یک نفر از این افراد اطلاع داد و گفت: کلید سئوالاتی که در فضای مجازی از آزمون سال جاری منتشر شده جعلی است و به داوطلبان اطمینان می دهیم آزمون سال جاری با سلامت کامل برگزار می گردد.

آخرین شرایط دستگیری منتشر کنندگان سئوالات کنکور

به گزارش ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی امروز در حاشیه بازدید از حوزه برگزاری کنکور رشته های تجربی در مصلای تهران، در مورد امنیت برگزاری کنکور و بعضی حواشی ایجاد شده با انتشار تصاویری از سئوالات آزمون دو روز گذشته، اظهار کرد: آنچه که در فضای مجازی در مورد آزمون های دو روز گذشته منتشر شده بخش های مختلفی داشت من فکرمی کنم در هیچ جا از فضای مجازی بحثی به عنوان لو رفتن سوالات آزمون نداشتیم وهیچ کسی هم ادعا نمی نماید که قبل از آزمون سئوالات منتشر شده باشد.

وی ادامه داد: بنابراین امنیت سئوالات کنکور هیچ مسئله ای نداشته است. اما بخش دیگر ماجرا این بود که یک سری از داوطلبان به صورت موردی موبایل را سر جلسه برده و تصاویری را گرفته بودند که این تصاویر بعد از آزمون عمومی منتشر شد.

در واقع آزمون عمومی ما از ساعت 8 آغاز می گردد و ساعت یک ربع به 10 به اتمام می رسد؛ بنابراین سوالات بعد از آزمون منتشر شده اند.

وی تاکید نمود: داوطلبان متخلفی که با خود گوشی موبایل به جلسه آزمون برده بودند بعد از سئوالات آزمون عمومی از غفلت مراقبان که در حال پخش سئوالات آزمون اختصاصی بودند، استفاده نموده و تعدادی از سئوالات آزمون عمومی را منتشر کردند؛ انگیزه این افراد قاعدتا تقلب نبوده، چون اگر دغدغه این افراد تقلب بود طبیعتا این افراد باید در جلسه آزمون تقلب می کردند نه اینکه سئوالات را در فضای مجازی منتشر نمایند.

رئیس سازمان سنجش آزمون کشور با تاکید بر اینکه تمامی منتشر نمایندگان سئوالات آزمون دو روز اخیر به جز یک نفر دستگیر شده اند گفت: این فرد هم به زودی دستگیر می گردد و به این ترتیب به تخلفات تمامی متخلفان رسیدگی می گردد.

خدایی در مورد انگیزه متخلفان از انشار عکس های سئوالات آزمون در فضای مجازی گفت: ما دقیقا متوجه شدیم که کدامیک از داوطلبان این نوع اقدامات را انجام داده اند و وقتی هم که با این افراد صحبت کردیم تعیین شد که آن ها هدف تقلب نداشتند بلکه دنبال القاء شبهه در آزمون بودند.

وی در ادامه توضیح داد: همیشه در آزمون های قبل نیز گزارشاتی از تقلب های داوطلبان داشته ایم و همیشه نیز با این افراد برخورد شده است. تخلفات آزمون سال جاری نیز در حد تخلفات آزمون قبل است و فقط جنس تخلف فقط فرق می نماید.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه به داوطلبان اطمینان خاطر را می دهم که آزمون سراسری سال جاری با امنیت کامل برگزار می گردد و با متخلفان نیز به شدت برخورد خواهیم کرد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید نمود: یکی دیگر از حواشی آزمون سال جاری کلید سئوالاتی بود که در فضای مجازی منتشر شد. کلید هایی که تا قبل از انتشار رسمی سوال توسط سازمان سنجش در فضای مجازی منتشر می گردد به طور کامل آنالیز شده است و تعیین شد با کلید های این سازمان به هیچ عنوان مطابقت ندارد و همه این کلید ها جعای و به منظور کلاهبرداری منتشر می شوند؛ همان گونه که ما در این زمینه اطلاع رسانی نیز انجام دادیم، داوطلبان می توانند کلید سئوالات را که روز دوشنبه بر روی سایت این سازمان قرار می گیرد با کلید های منتشر شده مقایسه نمایند و از کذب بودن آن مطمئن شوند؛ بنابراین ما تمام دقت خود را می کنیم که آزمون با سلامت برگزار گردد و خوشبختانه این اتفاق نیز افتاده است.

دکتر خدایی با تاکید بر اینکه اینترنت داوطلبان بعضی حوزه های امتحانی به درخواست سازمان سنجش قطع شده است، گفت: با همکاری که از سوی وزارت ارتباطات صورت گرفته ما اسامی بعضی از حوزه هایی که احساس می کردیم قطعی آن ها ضروری است را به مسئولان مخابرات اعلام کردیم و بر اساس گزارش هایی که رسیده است اینترنت بعضی از حوزه ها قطع شده است.

منبع: فرارو

به "آخرین شرایط دستگیری منتشر کنندگان سئوالات کنکور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط دستگیری منتشر کنندگان سئوالات کنکور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید