آذربایجان غربی ظرفیت تامین 30 درصد از لبنیات کشور را دارد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت های ویژه استان در دامپروری و دامداری و نیز صنایع تبدیلی کشاورزی توضیح داد: در صورت حمایت و ورود بخش خصوصی آذربایجان غربی توانایی فراوری 30 درصد از لبنیات کشور را دارد.

آذربایجان غربی ظرفیت تامین 30 درصد از لبنیات کشور را دارد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری در ملاقات مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران بر ضرورت تکمیل زنجیره شیر و لبنیات تاکید نمود و گفت: در صورتی که از احداث گاوداری های بیش از 10 هزار راسی حمایت و موافقت گردد، ظرفیت های طبیعی و انسانی استان قابلیت ایجاد اشتغالی پایدار در این حوزه را دارد.

وی ادامه داد: ظرفیت بالای استان در حوزه صنایع تبدیلی و دامپروری می تواند زمینه های اشتغال جوانان را فراهم سازد.

شهریاری خواهان تقویت و حمایت بیشتر از شرکت شیر پگاه استان شد و اضافه نمود: دستورات لازم برای بهره گیری از ظرفیت کارخانه پگاه سلماس به ویژه در مورد حل مشکل تامین آب نیز صادر شده است.

مدیرعامل صنایع شیر ایران نیز در این ملاقات با اشاره به ظرفیت های استان در حوزه دامپروری گفت: از سرمایه گذاری و حمایت از صنعت لبنیات در استان استقبال می کنیم.

عبداله قدوسی اضافه نمود: روزانه 3500 تن شیر توسط پگاه از دامداران خریداری می گردد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای فرآوری شیر در کشور ادامه داد: آذربایجان غربی در مباحث فرهنگ کار و مسئولیت اجتماعی جزو استان های برتر کشور است و سرمایه گذاری در این استان در مدت زمان کوتاه منجر به نتیجه و سودآوری می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آذربایجان غربی ظرفیت تامین 30 درصد از لبنیات کشور را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذربایجان غربی ظرفیت تامین 30 درصد از لبنیات کشور را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید