آسمان تهران فردا بارانی است

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، نقشینه گفت: طی امروز و فردا آسمان پایتخت با افزایش ابر روبرو خواهد بود.

آسمان تهران فردا بارانی است

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفت وگو با خبرنگار ، از ورود سامانه جدید بارشی از سمت غرب به کشور خبر داد و گفت: امروز با ورود سامانه بارشی، ابتدا بارش در استان های غربی و شمال غرب آغاز می شود.

وی اضافه کرد: بنابر نقشه های هواشناسی روز شنبه بارش کل نوار غربی کشور و دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و برخی مناطق مرکز، جنوب و شرق را فرا خواهد گرفت.

نقشینه ادامه داد: روز شنبه بارش در استان های لرستان، چهار محال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه و شمال خوزستان از شدت بیشتری برخوردار است، ضمن آنکه در این استان ها بارش به صورت باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز یکشنبه سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب تداوم پیدا می کند، گفت: روز یکشنبه بارش به مرکز، شرق، شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز کشیده خواهد شد، ضمن آنکه برای شمال غرب و سواحل شمال بارش پراکنده خواهیم داشت.

شرایط آب و هوا در 23 اسفند/ ورود سامانه بارشی جدید به کشور

وی از وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر در برخی استان ها خبر داد و گفت: روز یکشنبه بارش در استان های جنوب ایلام، لرستان، شمال خوزستان، چهار محال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان شدت بیشتری خواهد داشت که با این وجود احتمال سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه ها، آبگرفتگی معابر شهری، اختلال در تردد جاده های مواصلاتی، لغزندگی جاده های کوهستانی و احتمال بارش تگرگ و صاعقه در مناطق مستعد وجود دارد.

نقشینه آسمان امروز نیمه شرقی کشور را صاف و نیمه غربی را ابری گفت.

این کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین شرایط آب و هوای تهران گفت: طی امروز و فردا آسمان پایتخت با افزایش ابر روبرو خواهد بود.

وی در سرانجام آسمان روز یکشنبه را بارانی گفت و گفت: امروز و فردا بیشینه دما 22 درجه و 20 درجه سانتی گراد است و روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی به 18 درجه سانتی گراد می رسد و مجدد طی روزهای دوشنبه و سه شنبه دما به 25 درجه افزایش می یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آسمان تهران فردا بارانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسمان تهران فردا بارانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید