آشنایی با محله های رنگارنگ دنیا

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، آشنایی با محله های رنگارنگ دنیا

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره آشنایی با محله های رنگارنگ دنیا ، سخن خواهیم گفت.

آشنایی با محله های رنگارنگ دنیا

بسکمک از محله ها به خودی خود جذاب و توریستی هستند؛ اما اگر ویژگی خاصی داشته باشند، مسلماً باید در صدر لیست دیدنی های هر شهری قرار بگیرند.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

در این مقاله هشت محله که با رنگ های خیره کننده خود می درخشند، آشنا خواهید شد. در بازدید از این محله ها به جایی فراسوی رنگین کمان سفر خواهید کرد و قلب حقیقی شهرهای مذکور را در این نقاط خواهید یافت. یادتان نرود حتماً دوربین های عکاسی خود را به همراه داشته باشید.

آشنایی با محله های رنگارنگ دنیا

بوکاپ، کیپ تاون

کیپ تاون یکی از شهرهای آفریقای جنوبی با تنوع نژادی بالا در جنوب خط استوا بوده که از گوناگونی فرهنگ ها، سبک های معماری در ترکیب با رنگ های مختلف میزبانی می کند. این تنوع فوق العاده را در هیچ جایی بهتر از محله مسلمان نشین بوکاپ (Bookap) نمی توان دید. ساکنین این محله برای گرامیداشت خاتمه آپارتاید، آغاز به رنگ آمیزی خانه هایشان و خلق فضایی ساده و روستایی کردند. این روزها تقاضای خرید خانه در بوکاپ بسیار بالا است.

سانتا مارتا ، ریو دوژانیرو

این محله معروف رنگارنگ و بامزه، یک محله یهودی نشین در ریو دوژانیرو است. کمک های مالی دولت برزیل ، گالن های رنگ و کمک اهالی بااستعداد محل به این منطقه که زمانی هیچ جذابیتی نداشت، حیاتی تازه بخشید. هنرمندان نیز در پروژه ای ده ساله بخش هایی از سانتا مارتا (Santa Marta) را با رنگ های شاد رنگ آمیزی کرده اند تا روحیه و غرور اهالی منطقه را بالا ببرند.

بالات ، استانبول

بالات (Balat) به عنوان محله یهودی نشین قدیم استانبول شناخته می شود و شهرفرنگی از رنگ ها است که در سواحل گلدن هورن (Golden Horn) واقع شده است. یهودی ها بعد از رانده شدن از اسپانیا در قرن 15 در این منطقه ساکن شدند. رنگ آمیزی این خانه های قدیمی شکوه و جلال آن ها را زنده کرده و تغییر چهره آن باعث شده که یکی از بهترین مقاصد توریستی برای سفرهای تابستانی باشد. همچنین چندین کافه، بوتیک و گالری هنری نیز در گوشه و کنار خیابان های پیچ در پیچ این محله وجود دارد.

شفشاون ، مراکش

بر دامنه کوه های ریف در کشور مراکش ، شهر ساحلی شفشاون (Chefchaouen) با عنوان مروارید آبی و به خاطر داشتن یک محله ای قدیمی به رنگ آبی معروف است. همانند محله بالات ترکیه، شفشاون نیز پناهگاهی برای یهودیان بوده که از تفتیش عقاید اسپانیا گریختند. این مردم برای اینکه خانه هایشان را خنک و مصون از حشرات موذی نگه دارند، خانه هایشان را آبی رنگ آمیزی کردند.

لابوکا ، بوینس آیرس

لابوکا (La Boca) یکی از محله های قدیمیِ کارگرنشین بوئنوس آیرس است که در دهانه رودخانه ریاچوئلو (Riachuelo) قرار گرفته و از همین رو چندین کارگاه کشتی سازی در این منطقه وجود دارد. همین مسئله باعث فراهم آمدن الوار، قطعات فلزی و رنگ بوده که در ساختمان سازی استفاده کردند. هنوز هم علیرغم حضور انبوه توریست ها، لابوکا محله ای ساده و کارگرنشین باقی مانده است.

منارولا، چینکوا ترره

محله منارولا (Manarola) برای توریست ها جذابیت ویژه ای دارد و یکی از قدیمی ترین روستاهای قرون وسطی در چینکوا ترره در ایتالیا است. خانه های این روستا با رنگ های درخشانِ خود بر شیب صخره ها ساخته شده و به دریای نیلی رنگ مدیترانه مشرف هستند.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت

منبع: تاپ تراول

به "آشنایی با محله های رنگارنگ دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با محله های رنگارنگ دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید