اتهام مشاور ترامپ به چین درباره کیتهای تست کرونا

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، مشاور کاخ سفید این بار از چین برای ارسال کیتهای آزمایش کرونا به این کشور انتقاد کرد.

اتهام مشاور ترامپ به چین درباره کیتهای تست کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 3 جعبه، پیتر ناوارو، مشاور کاخ سفید روز دوشنبه از چین برای ارسال کیتهای آزمایش آنتی بادی ویروس کرونا به آمریکا و آنچه او سوداگری از این بیماری واگیردار خوانده انتقاد کرد.

ناوارو که یکی از منتقدان سرسخت پکن به شمار می رود و دونالد ترامپ او را برای رسیدگی به موضوعات مرتبط با بحران بهداشتی انتخاب نموده معتقد است به آزمایشهای بیشتری هم برای ویروس و هم برای آنتی بادیها احتیاج است تا شهفرایندان آمریکایی بتوانند بار دیگر در محل کار خود حاضر شوند.

وی دراین باره گفت: در این زمان است که مردمی که در برابر این بیماری مصونیت دارند می توانند در محل کار خود حاضر شوند. اما ما نمی توانیم این موضوع را بپذیریم که

چین به عنوان مثال، آن کیتهای آزمایشی تقلبی را وارد این کشور کند، زیرا این کار به شدت باعث ایجاد اختلال در فرایند درمان خواهد شد.

ناوارو در ادامه مدعی شد: تعداد زیادی از این تستهای آنتی بادی با کیفیت پایین، نتیجه دهی اشتباه و چیزهایی از این قبیل اکنون از چین وارد می گردد.

مشاور ترامپ پیش از این نیز چین را به مخفی کردن اطلاعات درباره ویروس کرونا متهم نموده بود. به گفته ناوارو علت این مسئله تمایل چین برای برنده شدن در رقابت تجاری فراوری واکسن این ویروس بوده است ناوارو دراین باره به فاکس نیوز گفته بود: یکی از دلایلی که آنها اطلاعات مربوط به ویروس را در اختیار ما قرار نداده اند شاید این باشد که

آن ها در رقابت برای دستیابی به یک واکسن هستند و تصور می نمایند که این موضوع تنها یک مسابقه و یک فرصت تجاری است تا بتوانند واکسن ویروس را به جهان بفروشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اتهام مشاور ترامپ به چین درباره کیتهای تست کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام مشاور ترامپ به چین درباره کیتهای تست کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید