احتمال زوج و فرد شدن دانش آموزان!

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، از ابتدای بحران کرونا، نظام آموزش و پرورش به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری، تغییراتی را در برنامه های آموزشی خود لحاظ کرد.

احتمال زوج و فرد شدن دانش آموزان!

خراسان در ادامه نوشت: راه اندازی سیستم های آموزش مجازی و ممنوعیت حضور دانش آموزان در مدارس یکی از سیاست های اتخاذ شده در این زمینه بود. این مسئله شرایط دشواری را برای دانش آموزان و خانواده های آنان در زمینه هایی، چون دسترسی به اینترنت ایجاد کرد، اما هر آن چه بود سال تحصیلی 98-99 با همه این فراز و نشیب ها به پایان رسید.

حدس های متفاوتی از سوی مسئولان درباره حضوری یا غیر حضوری بودن مدارس در سال تحصیلی آینده وجود دارد. در حالی که روز گذشته رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور گفت، که با اوضاع کنونی سال تحصیلی آینده غیر حضوری می گردد، اما روابط عمومی آموزش و پرورش استان از قطعیت نداشتن غیرحضوری بودن کلاس ها اطلاع داد.

از سویی دیگر ثبت نام مدارس از چندی پیش آغاز شده است و والدین و دانش آموزان سردرگم این موضوع هستند که آیا کلاس ها حضوری برگزار می گردد یا غیرحضوری؟

حضوری یا غیر حضوری بودن مدارس هنوز قطعی نشده است

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان درباره شیوه برگزاری کلاس ها در سال تحصیلی آینده می گوید: درباره حضوری یا غیرحضوری بودن کلاس ها در سال آینده نمی توانیم قاطعانه نظری را اعلام کنیم. ما با توجه به قرمز بودن شرایط یا جز آن، سناریو های مختلفی را برای سال آینده پیش بینی نموده ایم.

در حالت عادی و شرایط سفید، مدارس باز خواهند بود، اما این حالت احتمال ضعیفی دارد. در حالت های دیگر ما باید به این سمت برویم که کل فعالیت مدارس یا به صورت مجازی باشد، یا به صورت زوج و فرد.

در شرایط قرمز مدارس به صورت مجازی به فعالیت خود ادامه خواهند داد، اما در شرایط زرد به صورت زوج و فرد خواهد بود. یعنی دانش آموز در روز های هفته، یک روز فعالیت حضوری و یک روز در هفته فعالیت غیر حضوری و مجازی داشته باشد. آن هم به این صورت که عده ای در روز های زوج و عده ای دیگر در روز های فرد حضور یابند، تا بتوانیم تراکم حضور دانش آموزان را در مدارس کم کنیم. احتمال این سناریو قوی تر از سناریو های دیگر است. با وجود این، همه این ها منوط به تصمیم گیری ستاد ملی کروناست و هم اکنون هیچ تصمیم قطعی در این شرایط نمی توان گرفت.

منبع: فرارو

به "احتمال زوج و فرد شدن دانش آموزان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال زوج و فرد شدن دانش آموزان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید