ادعای جدید ترامپ درباره ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گفت، ویروس کرونا بدون ساخت واکسن نیز پس از مدتی از بین خواهد رفت.

ادعای جدید ترامپ درباره ویروس کرونا

به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پست، ترامپ در جلسه ای با قانون گذاران جمهوری خواه گفت: نسبت به واکسن همان حسی را دارم که نسبت به دریافت تست دارم، این [ویروس]خودش بدون واکسن از بین می رود.

ترامپ با اشاره به اینکه ممکن است شیوع ویروس کرونا در پاییز دوباره شدت بگیرد گفت: ویروس ها یا آنفلوانزا هایی هستند که می آیند و آن ها (دانشمندان) سراغ ساخت واکسن می فرایند، ولی هیچ وقت نمی توانند آن را بسازند و این ویروس ها خودشان ناپدید می شوند و دیگر پیدایشان نمی گردد. آن ها هم مثل هر چیز دیگری می میرند.

وی افزود: می گویند این ویروس خواهد رفت، به این معنا نیست که امسال این اتفاق می افتد، به این معنا نیست که این پاییز یا پاییز بعدی می رود، اما در نهایتاً از بین می رود. سوال این است که آیا به واکسن نیاز داریم؟ از یک نظر ممکن است خودبه خود از بین برود، اما اگر واکسن آن را داشته باشیم مفید خواهد بود.

ترامپ در حالی از نبود نیاز به واکسن برای ریشه کن کردن کرونا صحبت می کند که آنتونی فائوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا بار ها تأکید کرده این بیماری بدون دستیابی به واکسن از بین نخواهد رفت.

به گفته فائوچی تا زمانی که واکسنی موثر و مطمئن برای این بیماری یافت نگردد زندگی بشر به حالت عادی بازنمی گردد.

مایک ریان مدیر اجرایی سازمان جهانی بهداشت روز جمعه در این باره گفت: زندگی مردم در سرتاسر جهان ممکن است تا زمان یافتن واکسن کرونا با تغییراتی چشمگیر روبه رو گردد.

در حال حاضر آمریکا با بیش از یک میلیون و دویست هزار مبتلا به ویروس کرونا، به بزرگ ترین مرکز شیوع این بیماری در جهان تبدیل شده است. این ویروس حتی از دروازه های کاخ سفید نیز عبور کرده است.

شبکه سی اِن اِن روز جمعه بیان نمود، نتیجه آزمایش کرونای دستیار ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور ترامپ مثبت اعلام شده است.

پیش از این نیز، نتیجه تست کرونای مشاور مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا و یکی از محافظان شخصی ترامپ مثبت اعلام شده بود.

منبع: فرارو

به "ادعای جدید ترامپ درباره ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای جدید ترامپ درباره ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید