اسکوچیچ در جایگاه ویلموتس، گذشته تکرار می شود؟

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، سرمربی کروات تیم ملی در وضعیتی تقریبا مشابه با مارک ویلموتس قرار گرفته است و این موضوع اندکی موجب نگرانی شده است که مبادا این بار هم فوتبال ایران از تعریف و تمجیدهای بی مورد متضرر شود.

اسکوچیچ در جایگاه ویلموتس، گذشته تکرار می شود؟

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، نخستین اردوی تیم ملی فوتبال ایران بعد از ماه ها تعطیلی و کنار رفتن ویلموتس و در نتیجه آن، روی کار آمدن دراگان اسکوچیچ هفته گذشته در تهران، تاشکند و آنتالیا برگزار شد و حاصل آن پیروزی برابر ازبکستان و لغو مسابقه با مالی در آخرین ساعات بود. با این اتفاقات، دراگان اسکوچیچ هم در زمره مربیانی قرار گرفت که فعالیت خود را در تیم ملی با برد کلید زده اند و حداقل پیروزی مقابل ازبکستان موجب امیدواری بیشتر در میان اهالی فوتبال شد.

از نکات جالب توجه این اردو، تلاش وافر سرمربی کروات برای سر و سامان دادن به تیم از هم پاشیده مارک ویلموتس بود. بعد از جدایی سرمربی بلژیکی با نتایج ضعیف مقابل بحرین و عراق، مشخص شد در نتیجه بی توجهی های او، تیم ملی چند پاره شده بود و هیچ گونه همبستگی و همدلی در تیم ملی وجود نداشت به طوری که بازیکنان در فرودگاه از مسئولان فدراسیون فوتبال خواستار برکناری سرمربی تیم ملی شدند.

اسکوچیچ هم در این اردو، تمرکز خود را روی همبستگی و اتحاد میان کادر فنی و بازیکنان گذاشت و از جو تمرینات و جلسات تیم ملی اینطور برمی آمد که او توانسته در این راه پیروز شود و تمرینات تیم ملی با توجه به نزدیکی بیشتر او با بازیکنان و تلاش برای ایجاد فضای همدلانه با بازیکنان، از حال و هوای تازه ای نسبت به پاییز 98 برخوردار بود.

در حین اردوی تیم ملی و پس از آن هم، بازیکنان یک به یک در مصاحبه های خود به تعریف و تمجید از دراگان اسکوچیچ پرداختند و از خصوصیات شاخص این سرمربی از جمله تلاش بسیار زیاد، گفت وگو با تک تک نفرات و ... سخن به میان آوردند که می توان امیدوار بود با این روحیه و جو موجود در تیم ملی، ایران در چهار بازی آینده خود در مرحله دوم انتخابی جام جهانی پیروز شود.

یک نکته نگران کننده درباره اسکوچیچ

با این حال، یک نکته نگران کننده هم درباره تیم ملی وجود دارد که از دوران مارک ویلموتس در تیم ملی نشات گرفته است. در واقع هنوز هم کسی تعریف و تمجیدهای مبالغه آمیز از این مربی را از یاد نبرده و همه می دانند که سرمربی بلژیکی نسبت به چیزی که گفته می شد، چقدر فاصله داشت. در واقع هر چه از ویژگی های فنی و اخلاقی ویلموتس تعریف شده بود، در عمل وارونه شد و در نهایت هم همه موافق جدایی این سرمربی در مدت زمان کمتر از 6 ماه بودند که بخشی از آن هم به عملکرد او خارج از زمین مسابقه ارتباط داشت.

حالا تعریف و تمجیدهای زودهنگام از اسکوچیچ هم این نگرانی را در دل برخی هواداران ایجاد کرده است. از طرفی نخستین پیروزی او برابر یک تیم نسبتا خوب در قاره آسیا، موجب نادیده گرفته شدن برخی از نقاط ضعف تیم ملی در امور تهاجمی و تدافعی شده است.

در حال حاضر همه بازیکنان تیم ملی مشغول تعریف از خوبی های مربی کروات هستند که می تواند یک نشانه خوب تلقی شود اما ستایش های زودهنگام از سرمربی تیم ملی با توجه به سابقه ویلموتس، موجب برخی بدگمانی ها هم شده که حاصل قضاوت های عجولانه و نادرست بود.

در نهایت باید گفت که اتفاقات مثبتی در تیم ملی با حضور اسکوچیچ رخ داده است اما هنوز برای اینکه سرمربی کروات را با تعریف های بی جا و بی مورد به سمت و سوی اشتباه هدایت کنیم، زود است و تجربه ثابت کرده در این قبیل موارد باید صبور بود.

هر چند همانطور که گفته شد، اسکوچیچ از جهات مختلف نسبت به مربی نه چندان متعهدی مانند ویلموتس بهتر است و این موضوع در سالیان گذشته در ایران ثابت شده و او دوست دارد برای خودش هم که شده، نتایج بسیار خوبی با تیم ملی ایران کسب کند و تیم ملی را به هدف خود برساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اسکوچیچ در جایگاه ویلموتس، گذشته تکرار می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ در جایگاه ویلموتس، گذشته تکرار می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید