سال جاری چه تعداد هیات علمی جذب دانشگاه ها می شوند؟

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، رئیس هیات جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی از استخدام حدود 1000 هیات علمی در دانشگاه های وزارت علوم و کمتر از 2000 هیات علمی نیز در دانشگاه های علوم پزشکی اطلاع داد.

سال جاری چه تعداد هیات علمی جذب دانشگاه ها می شوند؟

دکتر محمدعلی کی نژاد در گفت گو با وبلاگ 3 جعبه، ضمن بیان این مطلب از جذب سالیانه حدود 1000 عضو هیات علمی در دانشگاه های دولتی وزارت علوم اطلاع داد و اظهار کرد: ما در سال های گذشته تقریبا 1000 عضو هیات علمی جذب کردیم و برای امسال نیز حدود 960 نفر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه های دولتی استخدام خواهیم کرد و مجوز جذب این افراد از سازمان امور اداری و استخدامی کشور کسب شده است. در واقع بودجه جذب این افراد نیز در نظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: برآورد ما این است که جذب حدود 960 عضو هیات علمی در دانشگاه ها برای امسال کافی باشد و یقین داریم با جذب این افراد تا حدودی احتیاجهای دانشگاه ها برطرف خواهد شد.

رئیس هیات جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در مورد شرایط جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشکی نیز گفت: با توجه به اینکه در وزارت بهداشت خدمات مختلفی اعم از درمانی و پزشکی نیز ارائه می گردد از فارغ التحصیلان دوره های پزشکی در تخصص های مختلف با عنوان طرح استفاده می نمایند و این افراد باید در دانشگاه های علوم پزشکی کشور مشغول ارائه خدمت شوند و بعد از گذراندن طرح کار بر اساس اعلام احتیاج دانشگاه ها و مجوز اعلامی از سوی وزارت بهداشت جذب دانشگاه ها خواهند شد.

کی نژاد تاکید نمود: در وزارت بهداشت نیز سالیانه حدود و یا کمتر از 2000 هیات علمی جذب دانشگاه های علوم پزشکی می شوند و بعید می دانم دانشگاه ها تمامی این آمار را بتوانند جذب نمایند. چرا که از پتانسیل طرح فارغ التحصیلان استفاده می نمایند.

رئیس هیات جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین گفت: فارغ التحصیلان علوم پزشکی که در حال گذراندن طرح خود در دانشگاه ها هستند یک سال قبل از اتمام دوره طرح می توانند تقاضای جذب را ارائه دهند و دانشگاه ها نیز بنابر تقاضای خود این افراد را جذب می نمایند.

دکتر کی نژاد همچنین در مورد شرایط اعضای هیات علمی بازنشسته دانشگاه ها نیز گفت: این افراد قانون خاص خود را دارند و تقریبا بر اساس قانون اساتید تا سن 70 سالگی می توانند در دانشگاه ها ارائه خدمت دهند و دانشگاه ها دوسال قبل از بازنشستگی از اعضای هیات علمی خود برنامه جایگزین اعضای هیات علمی خود را دارد. بنابراین مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سال جاری چه تعداد هیات علمی جذب دانشگاه ها می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال جاری چه تعداد هیات علمی جذب دانشگاه ها می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید