انفجار مرگبار در پالایشگاهی در نیجریه

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، در پی وقوع حادثه آتش سوزی و انفجار در یک پالایشگاه نفت و گاز در لاگوس، پایتخت تجاری نیجریه دست کم 15 نفر جان باختند.

انفجار مرگبار در پالایشگاهی در نیجریه

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، این حادثه که روز گذشته (یک شنبه) در پالایشگاهی واقع در حومه لاگوس به وقوع پیوسته هم چنین منجر به تخریب حدود 50 ساختمان در اطراف کارخانه شده است.

شرکت ملی نفت نیجریه (NNPC) اعلام کرده که این انفجار پس از برخورد یک کامیون به چند سیلندر گاز در این پالایشگاه که در نزدیکی خط لوله شرکت در منطقه ابوله آدو در ایالت لاگوس قرار گرفته، به وقوع پیوسته است.

این شرکت نفتی دولتی در بیانیه ای اعلام کرد در اثر موج این انفجار خانه های اطراف کارخانه تخریب شده و هم چنین آسیب دیدگی خط لوله شرکت ملی نفت نیجریه منجر به توقف عملیات پمپاژ در خط لوله اطلس این شرکت شده است.

طبق اعلام مقامات آژانس ملی مدیریت اضطراری نیجریه (NEMA) این انفجار علاوه بر 15 کشته منجر به زخمی شدن چندین نفر دیگر شده و زخمی های این حادثه به بیمارستان منتقل شده اند.

آتش سوزی حاصل از این انفجار منجر به تشکیل ستون هایی از دود در منطقه شده و آتش نشانان برای مهار آن تلاش های بسیاری کردند.

آتش سوزی های خط لوله در نیجریه، بزرگترین تولید کننده نفت خام آفریقا شایع است و بیشتر آن ها ناشی از سرقت و خرابکاری است. روش هایی که برای سرقت نفت و بنزین استفاده می شود اغلب منجر به وقوع حوادث مختلف و آتش سوزی می شود.

بنا بر گزارش رویترز، شرکت ملی نفت نیجریه اعلام کرده که این حادثه بر فرایند معمول توزیع محصولات نفتی به لاگوس و شهرهای اطراف آن تأثیری نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انفجار مرگبار در پالایشگاهی در نیجریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار مرگبار در پالایشگاهی در نیجریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید