اینفوگراف آلودگی ، هزینه 4.6 تریلیون دلاری بر اقتصاد دنیا و عامل 9 میلیون مرگ زودرس

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، آلودگی آب و هوا بزرگ ترین تهدید بهداشت و سلامتی در دنیاست و هر سال جان حدود 9 میلیون نفر را با مرگ های زودرس می گیرد.

اینفوگراف آلودگی ، هزینه 4.6 تریلیون دلاری بر اقتصاد دنیا و عامل 9 میلیون مرگ زودرس

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، بیش از 90 درصد یعنی دقیقا 92 درصد مرگ های زودرس در دنیا در کشورهای فقیر و متوسط دنیا رخ می دهد و بچه ها بیش از همه در خطر از دست جان خود در آب و هوای آلوده هستند. در واقع، آلودگی افراد فقیر و آسیب پذیر را بیش از دیگران می کشد.

هر سال بیش از 56 میلیون نفر در دنیا به دلایل مختلف می میرند و سهم آلودگی آب و هوا و محیط زیست از این تعداد 9 میلیون نفر یا 16 درصد است. این مرگ و میر 4.6 تریلیون دلار برای اقتصاد دنیا هزینه دارد که معادل 6.2 درصد خروجی اقتصاد دنیا است. تقریبا هفت درصد بودجه بهداشت و سلامت در کشورهای فقیر و در حال توسعه با آب و هوای به شدت آلوده برای درمان بیماران مربوط به آلودگی ها هزینه می گردد.

فقط در آمریکا از سال 1970 به بعد در مجموع 65 میلیارد دلار برای کاهش آلودگی آب و هوا و محیط کار هزینه شده و سود این سرمایه گذاری 1.5 تریلیون دلار بوده است. کاهش سرب در سوخت های فسیلی به افزایش رشد بهره هوشی بچه ها آمریکای یاری نموده و از 1980 تا امروز هر سال میانگین 200 میلیارد دلار سود در پی داشته است. این یعنی شش تریلیون دلار سود برای اقتصاد آمریکا.

منبع: همشهری آنلاین

به "اینفوگراف آلودگی ، هزینه 4.6 تریلیون دلاری بر اقتصاد دنیا و عامل 9 میلیون مرگ زودرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینفوگراف آلودگی ، هزینه 4.6 تریلیون دلاری بر اقتصاد دنیا و عامل 9 میلیون مرگ زودرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید