بازداشت جاعلان میلیاردی چک های بانکی در پایتخت

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری 7 عضو باند جاعلان چک های بانکی اطلاع داد.

بازداشت جاعلان میلیاردی چک های بانکی در پایتخت

به گزارش گروه اجتماع وبلاگ 3 جعبه، رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری 7 عضو باند جاعلان چک بانکی سازمان های دولتی اطلاع داد.

سردار علیرضا لطفی گفت: یازدهم مرداد امسال پرونده ای با موضوع جعل چک بانکی به همراه 2 متهم از کلانتری 124 قلهک به دستور بازپرس دادسرای ناحیه 3 تهران به اداره سیزدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: محتویات پرونده حکایت از آن داشت، یازده مرداد ماه روز دستگیری فرشاد و فریبرز هر دو 40 ساله برای وصول یک فقره چک بانکی به مبلغ 120 میلیارد ریال مربوط به یکی از سازمان های دولتی به بانک ملی واقع در جنوب تهران مراجعه می نمایند.

وی ادامه داد: با توجه به مبلغ بالای چک ارائه شده از سوی مجرمان و با هوشیاری متصدی بانک که با استعلام از سازمان مربوطه مبنی بر تائیده چک فوق، گفتند ما هیچ گونه چکی صادر نکرده ایم و تمامی پرداختی ها به وسیله شماره شبا انجام می گیرد و چک فوق جعلی است، بلافاصله طی تماس تلفنی با پلیس 110 فرشاد و فریبرز دستگیر شدند.

این مقام انتظامی توضیح داد: در تحقیقات اولیه هر دو متهم گفتند، ما چک را از دو نفر از دوستانمان که در یکی از شهر های شمالی کشور هستند گرفته ایم و قرار شد پس از وصول چک یک درصد از کل مبلغ را به ما پرداخت نمایند که دستگیر شدیم.

وی اضافه کرد: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات متهمان بلافاصله با هماهنگی بازپرس پرونده راهی شهرستان اعلامی شدند که با انجام به اقدامات پلیسی نوزدهم مردادماه هر دو متهم دستگیر و در تحقیقات اولیه گفتند، ما چک را از دو بچه محل به نام های سامان و رامین گرفته ایم که بلافاصله طی یک اقدام ضربتی هر دو متهم دستگیر و گفتند چک را از بابک گرفته ایم.

این مقام ارشد انتظامی پلیس پایتخت ادامه داد: کارآگاهان پس از جمع بندی اطلاعات و با انجام اقدامات کارآگاهی یافتند بابک یکی از جاعلان حرفه ای و سابقه دار است که با هماهنگی قضائی در بیست و دوم مردادماه در مخفیگاهش دستگیر شد.

وی اضافه کرد: در بازرسی های صورت گرفته از خودرو متهم 2 دسته چک بانکی متعلق به بانک پارسیان و مهر جعلی، کارت ملی اشخاص، مبایعه نامه خام با نقش مهر سازمان مربوطه و ابزارآلات (رایانه - پرینتر - تیغ کاتر- پاکن) کشف و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی منتقل شدند.

این مقام انتظامی ابراز داشت: در تحقیقات مقدماتی بابک ضمن قبولی جعل چک بانکی گفت، حدود یک ماه قبل با تهیه دسته چک بانکی اشخاص و با استفاده از ابزارآلات اقدام به جعل چک بانک ملی به نام یکی از سازمان های دولتی به مبالغ 12 میلیارد تومان کردم که بواسطه دوستانم قصد وصول چک را داشتم.

رئیس پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت: با اشاره به زحمات همکارانم در بخش معاونت جعل و کلاهبرداری و اقدام به موقع کارآگاهان و دستگیری اعضای باند و کشف ادوات جرم و اعتراف صریح به بزه انتسابی، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بازداشت جاعلان میلیاردی چک های بانکی در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت جاعلان میلیاردی چک های بانکی در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید