بایدن پیروز سه شنبه عظیم شد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، العالم نوشت: نتایج انتخابات درون حزبی دموکرات ها در 14 ایالت آمریکا در روز موسوم به سه شنبه عظیم حاکی از آن است که جو بایدن با کسب 47 درصد آراء و 566 موکل انتخاباتی در صدر نامزدهای دموکرات نهاده شد.

بایدن پیروز سه شنبه عظیم شد

روز سه شنبه هفته جاری، انتخابات درون حزبی دموکرات ها به طور همزمان در 14 ایالت آلاباما، آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، مین، ماساچوست، مینه سوتا، کارولینای شمالی، اوکلاهما، تنسی، تگزاس، یوتا، ورمونت و ویرجینیا برگزار گردید.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، نتایج کلی انتخابات درون حزبی دموکرات ها در روز موسوم به سه شنبه عظیم حاکی از آن است که جو بایدن معاون باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا با کسب 47 درصد آراء و 566 موکل انتخاباتی پیروز به پیروزی در این انتخابات شد.

برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت آمریکا با کسب 41 درصد آراء و 501 موکل انتخاباتی در صندلی دوم و الیزابت وارن با کسب پنج درصد آراء و 61 موکل انتخاباتی صندلی سوم رقابت های نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را به خود اختصاص داد.

اعلام نتایج انتخابات درون حزبی در 10 ایالت آلاباما، آرکانزاس، ماساچوست، مینه سوتا، کارولینای شمالی، اوکلاهما، تنسی، تگزاس، ورمونت و ویرجینیا به طور کامل اعلام شده است و بیش از 90 درصد از نتایج آراء انتخاباتی در دو ایالت کالیفرنیا و مین گزارش شده است و با شمارش نزدیک به 80 درصد از آراء انتخاباتی در دو ایالت کلرادو و یوتا، برنی سندرز در این دو ایالت صدرنشین شده است.

در ایالت مهم کالیفرنیا با مجموع 415 موکل انتخاباتی، سندرز با کسب 155 موکل انتخاباتی صدرنشین است و بایدن با 93 موکل انتخاباتی در صندلی بعدی قرار گرفته است. مایکل بلومبرگ میلیاردر آمریکایی نیز در این ایالت 14 موکل انتخاباتی به دست آورد و الیزابت وارن نیز پیروز به کسب 9 موکل انتخاباتی شد که در مجموع 271 موکل انتخاباتی از 415 موکل انتخاباتی این ایالت نظر خود را اعلام کردند.

آمار و ارقام منتشر شده حاکی از آن است که بایدن در 10 ایالت از 14 ایالتی که روز سوم مارس (13 اسفندماه) در آنجا انتخابات درون حزبی برگزار گردید، صدرنشین شد و سندرز نیز در چهار ایالت کالیفرنیا، کلرادو، یوتا و ورمونت صدرنشین شد.

اعلام نتایج انتخابات درون حزبی دموکرات ها در روز سه شنبه عظیم در حالی اجرا شده است که مایکل بلومبرگ نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا علی رغم صرف هزینه های هنگفت برای کسب نامزدی حزب به دلیل عملکرد ضعیف در سه شنبه عظیم، به نفع بایدن از ادامه رقابت ها انصراف داد.

رأی گیری روز گذشته به سه شنبه عظیم معروف است که به دلیل برگزاری همزمان انتخابات در 14 ایالت به چنین نامی معروف شده است. در سه شنبه عظیم، تکلیف یک سوم کل مجموع موکلان انتخاباتی معین خواهد شد. نامزدی که در نهایت به 1991 موکل انتخاباتی دست پیدا کند، می تواند نامزد نهایی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و رقیب دونالد ترامپ گردد.

انتخابات درون حزبی بعدی دموکرات ها در تاریخ 10 مارس (20 اسفندماه) در 6 ایالت آیداهو، میشیگان، میسیسیپی، میسوری، داکوتای شمالی و واشنگتن برگزار خواهد شد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "بایدن پیروز سه شنبه عظیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن پیروز سه شنبه عظیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید