بیانیه هشدارآمیز ملکه انگلیس درباره بحران کرونا

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، ایرنا نوشت: الیزابت 93 ساله که از بیم ابتلا به کرونا چند روزی است به اقامتگاه شهرستان خود پناه برده است، با صدور بیانیه ای هشدار داد که این کشور درحال ورود به یک دوره بسیار نگران کننده و مبهم است.

بیانیه هشدارآمیز ملکه انگلیس درباره بحران کرونا

وی در این بیانیه یادآور شد که به تمام خانواده ها در سراسر کشور توصیه شده تا برای منافع جمعی، روال عادی زندگی خود را تغییر داده و از افراد آسیب پذیر حفاظت کنیم.

ملکه انگلیس تاریخ این کشور را مورد اشاره قرار داد و از مردم این کشور خواست تا برای عبور از این بحران در کنار یکدیگر متحد شوند. او همچنین از کوشش دانشمندان، پزشکان، محققان، مددکاران بخش های عمومی در چند هفته گذشته قدردانی کرد و اضافه نمود که اینک بیش از هر زمان دیگری در گذشته نزدیک نقش مهمی برای ایفا کردن داریم.

الیزابت در خاتمه ابراز امیدواری کرد که مردم انگلیس قادر خواهند بود تا این بحران را پشت سر بگذارند.

آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در انگلیس به سرعت رو به افزایش است.

دولت انگلیس برای مهار شیوع بیشتر این ویروس که تا به امروز 104 نفر در این کشور کشته بر جای گذاشته است، امروز پنجشنبه قوانین اضطراری وضع کرد که به مقامات وزارت بهداشت، پزشکان، پرستاران و پلیس اجازه می دهد افرادی را که به این ویروس مشکوک هستند، بازداشت نمایند.

این قوانین که در یک سند 329 صفحه ای تنظیم و روز پنجشنبه در تارنمای دولت منتشر شده، همچنین به وزیر کشور انگلیس اجازه می دهد تا بنادر و فرودگاه های کشور را در صورت کمبود نیروی کار به حال تعلیق درآورده و یا تعطیل کند.

براساس این قوانین، دولت انگلیس قادر خواهد بود تا برگزاری هرگونه گردهمایی یا تجمعی را محدود یا ممنوع اعلام کند. همچنین با توجه به احتمال افزایش آمار کشته شدگان ناشی از ابتلا به کرونا، فرآیندهای اداری صدور جواز کفن و دفن کوتاه تر شده و شهرداری ها صفر تا صد مسئولیت این موارد را بر عهده خواهند گرفت.

مشاور ارشد علمی دولت انگلیس در اظهاراتی تکان دهنده پیش بینی نموده که 20 هزار نفر براثر ابتلا به کرونا جان خود را در این کشور از دست خواهند داد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "بیانیه هشدارآمیز ملکه انگلیس درباره بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه هشدارآمیز ملکه انگلیس درباره بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید