تفاوت آب سیاه چشم با آب مروارید چیست؟

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، فخرایی فوق تخصص جراحی چشم درباره تفاوت و علائم آب سیاه چشم و آب مروارید و روش های درمان آنها، توضیحاتی ارائه کرد.

تفاوت آب سیاه چشم با آب مروارید چیست؟

قاسم فخرایی فوق تخصص جراحی چشم در گفت وگوی زنده تلویزیونی درباره روش های درمان آب سیاه اظهار کرد: امروزه جای نگرانی برای درمان آب سیاه نیست و با روش های درمانی موجود دید بیمار کاملا برمی گردد. در برخی افراد ممکن است بیماری با یک عمل کنترل گردد اما در گروهی دیگر احتیاج به چند بار عمل جراحی باشد.

فخرایی در ادامه بیان نمود: مدرن ترین روش های درمان برای آب سیاه به وجود آمده است و بسیاری از مردم جهان برای درمان این بیماری به کشور ما مراجعه می نمایند.

درد، تهوع و تاریِ دید از عوارض آب سیاه چشم است

این متخصص بیماری های چشمی در ادامه گفت: آب سیاه در برخی از موراد اورژانسی می گردد. به عنوان مثال تشکیل عروق جدید در چشم برای بیماران دیابتی فشار چشم را بالا می برد و جزو موارد اورژانسی محسوب است. درد، تهوع و تاری دید از جمله عوارض آب سیاه چشم است که فرد باید بلافاصله به بیمارستان مراجعه کند.

آب سیاه چشم قابل درمان است

فخرایی گفت: آب سیاه چشم یک بیماری نگران نماینده برای مردم است از این جهت که نگران هستند که به نابینایی منجر گردد و سال های سال مجبور باشند با این بیماری زندگی را سپری نمایند. در صورتی که با درمان هایی که هم اکنون در دست داریم اصلا جای نگرانی نیست.

این فوق تخصص جراحی چشم در ادامه افزود: در درمان آب سیاه باید فشار چشم را پایین بیاوریم، زیرا فشار بالا باعث افزایش شدت بیماری می گردد. به طور معمول برای درمان این بیماری با روش های دارویی آغاز می کنیم و اگر فشار چشم بیمار مبتلا به آب سیاه با روش های دارویی به سطح مورد نظر ما کاهش پیدا کرد، از همین روش درمانی استفاده خواهیم کرد و بیمار باید از دارو استفاده کند.

کنترل فشار چشم با درمان های لیزری

فخرایی افزود: علاه بر درمان دارویی، قطره های چشمی وجود دارد که فشار چشم را پایین می آورند. زمانی که روش های دارویی و استفاده از قطره فشار چشم را پایین نیاورد، یا درمان های دارویی برای بیمار عارضه ایجاد کند و یا بیمار دارو ها را بطور مرتب استفاده نکند، به سمت درمان های لیزری و جراحی می رویم.

او در ادامه توضیح داد: با درمان های لیزری پیشرفته ای که در کشور داریم می توانیم فشار چشم را کنترل کنیم.

تفاوت آب سیاه چشم با آب مروارید چیست؟

فخرایی در ادامه درباره تفاوت آب سیاه و آب مروارید گفت: این دو بیماری کاملا از یکدیگر جدا هستند. اما نکته ای که باید به آن اشاره نمود این است که در گذشته در درمان آب مروارید پیشرفته نبود و لذا منتظر می ماندند تا لنز سفید رنگ گردد و نمای آب مرواریدی پیدا کند و بعد بیرون آورده می شد. ارتباطی که بین این دو بیماری وجود دارد این است که آب مرواید می تواند فشار چشم را بالا ببرد. در برخی از بیماران که زاویه چشمشان تنگ است یا لنزی که در پشت عنبیه قرار گرفته زاویه را تنگ نموده است فارغ از اینکه آب مروارید داشته باشند یا نداشته باشند، برای کنترل فشار چشم، لنز را بیرون می آوریم.

منبع: همگردی

به "تفاوت آب سیاه چشم با آب مروارید چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت آب سیاه چشم با آب مروارید چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید