توقف فراوری 2 خودرو در انتظار تصمیم شورای عالی استاندارد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: قطعا در جلسه شورای عالی استاندارد یک یا دو خودرو برنامه ای برای توقف فراوری دریافت می نمایند.

توقف فراوری 2 خودرو در انتظار تصمیم شورای عالی استاندارد

به گزارش گروه مالی وبلاگ 3 جعبه، نیره پیروزبخت اظهار کرد: اگر کالایی استاندارد نداشته باشد اصلا نباید استفاده گردد؛ لذا در زمانیکه بحران مالی وجود ندارد نیز نباید استاندارد فراموش گردد.

وی ضمن تفاوت قائل شدن بین استاندارد، کیفیت و کالای رقابت پذیر گفت: وقتی استاندارد رعایت می گردد، کیفیت را نیز به همراه دارد؛ بنابراین مرغوبیت و نوآوری و سرعت رسیدن بدست مشتری موجب اختلاف قیمت خواهد بود.

پیروزبخت رقابت پذیری را فراتر از این تعاریف دانست و اضافه کرد: استاندارد در هر گونه فضای مالی باید رعایت گردد و پذیرفته شده نیست که واحد های فراوریی قادر به رعایت استاندارد نباشند.

رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: در شورای عالی استاندارد تصویب کردیم که اگر اطلاعات خودروسازان و برنامه وزارت صمت تنظیم و به سازمان ملی استاندارد ارائه گردد، توقف فراوری چند خودرو اتفاق می افتد.

پیروزبخت یادآور شد: دو روز گذشته به یک خودرو، استاندارد 85 گانه دادیم؛ لذا این مسئله ای نیست که انجام نگردد. ما منتظر گزارش و برنامه وزارت صمت هستیم؛ قطعا در جلسه شورایعالی استاندارد یک یا دو خودرو برنامه ای برای توقف فراوری دریافت می نمایند.

وی ادامه داد: متاسفانه بعضی صنایع خودروسازی مسئله استاندارد را بزرگ می نمایند و نشان می دهند که قادر به رعایت آن نیستند.

پیروزبخت در پاسخ به این سوال که کدام خودرو ها یا چه تعداد از آن ها در لیست ناتوانی در دریافت استاندارد 85 گانه و توقف فراوری قرار می گیرند، گفت: تا زمانیکه برنامه وزارت صمت دریافت نگردد، نمی توان پیش بینی کرد و بنده نام نمی برم، ولی شاید دو خودرو در این لیست باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "توقف فراوری 2 خودرو در انتظار تصمیم شورای عالی استاندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف فراوری 2 خودرو در انتظار تصمیم شورای عالی استاندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید