خبرنگاران شرط تردد هوایی مسافران از خوزستان انجام تست سریع کرونا است

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، اهواز - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: شرط تردد هوایی مسافران از خوزستان انجام تست سریع تشخیص کروناست که انجام آن هم کاملا رایگان است .

خبرنگاران شرط تردد هوایی مسافران از خوزستان انجام تست سریع کرونا است

به گزارش وبلاگ 3 جعبه دکتر فرهاد ابول نژادیان شامگاه یکشنبه در یک برنامه تلویزیونی در صدا و سیمای خوزستان گفت: برای اینکه ویروس به سایر نقاط کشور منتشر نگردد مصوب شده افرادی که به وسیله پرواز ، قصد خروج از استان را دارند باید 24 تا 48 ساعت قبل از سفر به مراکز بهداشتی ما مراجعه نموده و تست سریع انجام دهند و هیچ الزامی به انجام تست pcr نیست.

وی اضافه کرد: اگر فردی علائم بیماری را داشت یا همکاران ما در فرودگاه تشخیص دادند که او حتما باید تست pcr انجام دهد، هیچ الزامی به پرداخت هزینه سه میلیون ریالی نخواهد داشت، این افراد می توانند به مراکز بهداشتی مراجعه نموده و با ارائه نسخه پزشک تست pcr انجام دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: 62 مرکز منتخب بهداشتی در استان تست سریع انجام می دهند همچنین 11 مرکز منتخب در اهواز به مردم خدمات ارائه می دهند.

وی اضافه کرد: بار مراجعه به بیمارستان های استان مخصوصا در شهرهای اهواز، ماهشهر، دشت آزادگان، شوشتر و دزفول در روزهای اخیر زیادتر شده تا حدی که بیمارستان های ما تحت فشار هستند.

ابول نژادیان گفت: خوشبختانه پروتکل های بهداشتی در یک هفته اخیر از سوی مردم، سازمان ها و ادارات بیشتر و بهتر انجام می گردد اما برای کنترل این بیماری احتیاج به همراهی و همکاری بیشتری از سوی مردم داریم.

وی با بیان اینکه 25 درصد موارد ابتلا به بیماری در خانواده ها اتفاق می افتد اضافه کرد: خیلی از مردم تصور می نمایند ضعف یا بی حالی صرفا یک سرماخوردگی ساده است لذا از مردم خواهش می کنیم که در این شرایط هر نوع علائمی را کرونا بدانند مگر خلاف آن ثابت گردد.

در حال حاضر 11 شهرستان استان در شرایط قرمز و هشت شهرستان نارنجی شیوع کرونا هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شرط تردد هوایی مسافران از خوزستان انجام تست سریع کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرط تردد هوایی مسافران از خوزستان انجام تست سریع کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید