خبرنگاران 3 کرونایی در منطقه کاشان جان باختند

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، کاشان - خبرنگاران - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: 2 مرد 63 و 88 ساله بستری در مرکزهای درمانی کاشان و یک زن 95 ساله در آران و بیدگل در 24 ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند.

خبرنگاران 3 کرونایی در منطقه کاشان جان باختند

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، مریم امیدی روز شنبه در گفت و گو با وبلاگ 3 جعبه اضافه نمود: شمار بستری مبتلایان کرونا در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل با فرایند افزایشی در 24 ساعت گذشته از 261 به 272 نفر رسید که 238 بیمار در کاشان و 34 بیمار در آران و بیدگل بستری تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

وی شمار موارد بستری بیماران کووید 19 در بخش مراقبت های ویژه مرکزهای درمانی این منطقه را 25 نفر اعلام و افزود: 23 نفر از بیماران در کاشان و 2 نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

ثبت 118 مورد جدید کرونا در منطقه کاشان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل با ثبت 118 مورد جدید به 17 هزار و 336 نفر رسید.

امیدی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته 42 بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد 37 نفر در کاشان با سن 24 تا 81 سال و پنج نفر از آران و بیدگل با سن 38 تا 95 سال تحت مراقبت و درمان هستند.

وی اضافه نمود: از اسفند 1398 تا به امروز 152 هزار و 340 نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان های آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان افزود: در این مدت، 9 هزار و 363 بیمار حاد تنفسی نیز تا به امروز از بیمارستان های کاشان و آران و بیدگل ترخیص شدند.

به گفته وی، 40 نفر نیز به درمانگاه های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان مراجعه کردند.

جمعیت نزدیک به 500 هزار نفری شهرستان های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار گرفته است.

همراه با موج چهارم شیوع کرونا در کشور شرایط رنگ بندی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل روزهای گذشته از زرد به نارنجی تغییر یافت و شرایط کاشان 16 فروردین قرمز شد.

بر پایه مصوبه های ستاد ملی مبارزه با کرونا مشاغل گروه های 2 و 3 و 4 در شرایط قرمز تا اطلاع ثانوی تعطیل می شوند و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک با جدیت بیشتری مورد پایش قرار خواهد گرفت.

همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به این شهرستان ها ممنوع است.

ویروس کرونا اواسط دسامبر 2019 (24 آذر 98) در شهر ووهان کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور بیان کرد.

ویروس کرونا 2019 (COVID-19) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی توصیه شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر 364 هزار نفر در فاصله حدود 200 کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از 103 هزار نفر جمعیت در حدود 215 کیلومتری اصفهان قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 3 کرونایی در منطقه کاشان جان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 3 کرونایی در منطقه کاشان جان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید