خبر مهم وزیر راه: قیمت های جدید بلیت هواپیما لغو شد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، خبرنگاران : وزیر راه و شهرسازی در واکنش به نرخنامه جدید انجمن شرکت های هواپیمایی که در آن قیمت بلیت هواپیما 80 درصد گران شده است، گفت: قیمت های جدید نامعتبر است و لغو شده است.

خبر مهم وزیر راه: قیمت های جدید بلیت هواپیما لغو شد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه به نقل از ایرنا: محمد اسلامی شنبه شب در خصوص نرخ نامه جدید انجمن شرکت های هواپیمایی که در آن قیمت بلیت هواپیما 80 درصد گران شده است، گفت: افزایش قیمت اعلام شده از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی معتبر نیست.

وی گفت: قیمت های جدید که قرار بود از اول آبان ماه اعمال شودلغو شده است.

ظهر امروز مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در گفت و گو با ایرنا از احتمال تعدیل در نرخ های جدید بلیت هواپیما خبر داد و گفت:تصمیم افزایش قیمت ها موقتی است، حتی به همین دلیل است که هنوز نرخ نامه جدید را روی سایت شرکت نگذاشتیم و ممکن است تا اول آبان تغییر داشته باشد.

وی گفته بود: اگر شرط محدودیت 60 درصدی مسافرگیری در پرواز که مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا است برداشته شود و ایرلاین ها مجاز به مسافرگیری با ظرفیت کامل شوند، ما هم نرخ ها را کاهش خواهیم داد.

سامانی ادامه داد: بلیت پروازها 80 درصد گران شده که 40 درصد آن سهم ارز 27 هزار تومانی که همین امروز 30 هزار تومان شده بود و 40 درصد آن سهم مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

انجمن شرکت های هواپیمایی ایران در نرخ نامه جدید که بر اساس دلار 27 هزارتومانی تعیین شده است، حداکثر قیمت بلیت هواپیما را در بیش از 60 راستا به بیش از یک میلیون تومان افزایش داد.

شهرهای از مبدا تهران به مقصد ارومیه، اهواز، ایرانشهر، آبادان، بجنورد، بوشهر، تبریز، زاهدان، زابل، رفسنجان، دزفول، چابهار، جیرفت ، خارک و ....... از جمله مسرهایی هستند که قیمت بلیت آن بیش از یک میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

مسافران راستا کرمانشاه به بندرعباس نیز با کف قیمت 700 هزار تومان و حداکثر قیمت 2 میلیون و 60 هزار تومان مجبور به تهییه بلیت هواپیما هستند.

مسافران راستا کیش- تبریز نیز با حداکثر قیمت دو میلیون و 571 هزار و 300 تومان می توانند سفر هوایی به جزیره کیش داشته باشند.

برای مردم تهران نیز پرواز در این راستا در کف قیمتی هفتصد هزار تومان و حداکثر قیمت یک میلون و هفتصد و پنجاه هزار تومان به فروش می رسد.

مردم تهران نیز برای سفر هوایی به مشهد که معمولا راستا پرتقاضایی از پایتخت است حداقل قیمت 647 هزار تومان و حداکثر قیمت یک میلیون و سیصد و 54 هزار تومان را باید پرداخت کنند.

در نرخ نامه جدید که می توانید جزییات آن را اینجا ببینید قیمت بلیت هواپیما در بیش از 60 راستا میلیونی شده است و برای مثال پرواز ماهشهر- مشهد هم 2 میلیون و 30 هزار تومان به مشتریان فروخته خواهد شد.

پروازها در راستا ارومیه- کیش، ساری- کیش، کرمانشاه- کیش، کرمانشاه- قشم، رشت-عسلویه بین یک میلیون و 800 تا یک میلیون و 900 هزار تومان فروخته می شود.

مسافران تهران- قشم نیز با قیمت حداقل722 هزار و حداکثر 1 میلیون و 890 هزار تومان می توانند در این راستا هوایی تردد داشته باشند.

منبع: اقتصادنیوز

به "خبر مهم وزیر راه: قیمت های جدید بلیت هواپیما لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم وزیر راه: قیمت های جدید بلیت هواپیما لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید