دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بیمارستان 1000 تختخوابی تاسیس می نماید

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: این دانشگاه بیمارستان 1000 تختخوابی را با سرمایه گذاری خارجی و در مدت چهار سال به بهره برداری خواهد رساند.

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بیمارستان 1000 تختخوابی تاسیس می نماید

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ 3 جعبه به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، محمد آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در طول چند دهه گذشته اقدام اساسی برای توسعه تخت های آموزشی و درمانی در منطقه شرق تهران صورت نگرفته است به گونه ای که هم اکنون بار درمانی حدود دو و نیم میلیون نفر در شرق تهران و شهرستان های شرقی استان تهران بر دوش بیمارستان امام حسین ع است و در این سال ها دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی علیرغم اینکه قطب آموزش پزشکی و قطب درمانی است، از بیمارستان آموزشی مدرن محروم بوده است.

آقاجانی توضیح داد: وجود بسکمک از شریان های اصلی در شرق تهران و همجواری با استان های شمالی موجب شده است تا حجم بالایی از مجروحین حوادث ترافیکی و بیماران اورژانس به مراکز درمانی دانشگاه ارجاع گردد که این موضوع، توسعه خدمات درمانی را بسیار پر اهمیت نموده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه این دانشگاه بر اساس سطح بندی خدمات درمانی، تا سال 1404 در منطقه تحت پوشش خود احتیاجمند احداث 10 هزار تخت جدید است؛ تاکید نمود: با احتیاجسنجی های اجرا شده و آنالیز های کارشناسی، احداث بیمارستان 1000 تخت خوابی مدرن و پیشرفته از دو سال قبل در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نهاده شد که پس از اقدامات لازم و پیگیری های گسترده، شورای اقتصاد با احداث این بیمارستان موافقت کرد.

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان 1000 تختخوابی با سرمایه گذاری خارجی و در مدت چهار سال به بهره برداری خواهد رسید؛ یاد آور شد: این بیمارستان در قالب استاندارد های بین المللی بیمارستان های سبز، ایمن و هوشمند احداث خواهد شد که شامل مصرف بهینه برق و انرژی، پساب و پسماند استاندارد بیمارستانی، ضریب بالای ایمنی بیماران و سایر مختصات این نوع بیمارستان های پیشرفته در جهان است.

آقاجانی اضافه نمود: زمان شروع به کار این پروژه همزمان با اخذ مجوز های قانونی، فاز صفر و یک شامل طرح های مطالعاتی، جمعیت شناسی، مالی، احتیاج سنجی پروژه در منطقه شرق تهران و همچنین تهیه نقشه های اجرایی و فنی به اتمام رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تشریح برنامه های این دانشگاه برای توسعه درمان در مناطق تحت پوشش دانشگاه ادامه داد: علاوه بر جمعیت تحت پوشش پنج و نیم میلیون نفری تهران در دانشگاه روزانه میزبان بیماران بسکمک از مناطق مختلف کشور هستیم که این موضوع بار زیادی را به تخت های بیمارستانی موجود وارد نموده است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر احداث این بیمارستان به توسعه فضا های درمانی در بیمارستان های دیگر نیز پرداخته ایم اظهار کرد: علاوه بر این بیمارستان 1000 تختخوابی، پروژه بزرگ بیمارستان جدید و مدرن شهدای تجریش با ظرفیت 740 تخت با پیشرفت 75 درصد در سال آینده امکان بهره برداری خواهد داشت که با اضافه شدن این ظرفیت در کیفیت و کمیت خدمات درمانی در شهر تهران شاهد رشد محسوسی خواهیم بود.

آقاجانی در انتها از معاون اول رئیس جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، شورای اقتصاد، مدیریت سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سازمان حفاظت محیط زیست که در تحقق این امر دانشگاه را کمک نموده اند تشکر و قدردانی کرد.

لازم به ذکر است؛ احداث بیمارستان جدید 1000 تختخوابی شرق تهران در حالی شروع می گردد که از سال 1365 با تأسیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تا کنون هیچ بیمارستان جامع جدیدی در دانشگاه به بهره برداری نرسیده است. ظرفیت های این بیمارستان مدرن می تواند بسکمک از احتیاج های درمانی منطقه شرق شهر و استان تهران و بیماران فوق تخصصی ارجاعی از سراسر کشور را مرتفع کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بیمارستان 1000 تختخوابی تاسیس می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بیمارستان 1000 تختخوابی تاسیس می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید