ربودن مرد مغازه دار برای تسویه حساب

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، تیزهوشی کارمند صندلی سوخت که با مشاهده چهره متهم وی را شناسایی نموده بود، منجر به دستگیری سردسته باند آدم ربایی و بازداشت او شد.

ربودن مرد مغازه دار برای تسویه حساب

به گزارش ، شامگاه 17 خرداد، مرد جوانی در یکی از خیابان های خلوت تهرانسر پیاده در حرکت بود که مردی زخمی را دید که دست و پا و چشم هایش را بسته بودند.

مرد جوان بلافاصله با پلیس و اورژانس تماس گرفت و مأموران راهی محل شدند.

مرد مجروح به بیمارستان منتقل شد و در رابطه با اتفاقی که برایش اتفاق افتاده بود، گفت: سه شب قبل مثل همواره مغازه ام را بستم و راهی خانه شدم. این شب ها به خاطر کرونا تردد خودرو خیلی کم شده و هر چه به انتظار تاکسی ماندم، ماشینی گیرم نیامد. به ناچار سوار خودرویی عبوری شدم، اما هنوز مسافتی طی نشده بود که یکی از سه سرنشین خودرو چاقویی زیر گلویم گذاشت و از من خواست سرم را زیر صندلی کنم.

او ادامه داد: چشم هایم را با پارچه بستند و پس از طی مسافتی مرا به باغ ویلایی بردند که بعداً متوجه شدم در شهریار است. سه شبانه روز مرا کتک زده و از صحنه کتک زدنم فیلم گرفتند و بعد هم مرا مجبور کردند چند برگ چک سفید امضا کنم و اثر انگشت بزنم. 200 میلیون تومان پول هم در حسابم بود که اینترنتی خرید کردند، بعد هم انگشتر طلا و ساعت و گوشی تلفن همراه و هر چیزی را که همراهم بود سرقت نموده و پس از سه روز شکنجه، مرا سوار خودروشان نموده و در یکی از خیابان های تهرانسر رها کردند.

به دنبال اظهارات مرد مغازه دار، تحقیقات پلیسی برای دستگیری اعضای باند آدم ربایی شروع شد. بلافاصله دوربین های مداربسته اطراف محلی که مرد مغازه دار ربوده شده بود و دوربین های محلی که او را رها نموده بودند، مورد بازبینی نهاده شد و چهره متهمان به دست آمد. اما از آنجایی که پلاک خودرو پوشانده شده بود، مأموران پیروز نشدند شماره پلاک خودروی پژو را به دست آورند.

تصویر به دست آمده از متهمان به تمامی واحد های گشت و متصدیان صندلی های سوخت ارسال شد. آنالیز ها در این خصوص ادامه داشت تا اینکه مرد جوانی از یکی از صندلی های سوخت تماس گرفت و مدعی شد یکی از متهمان برای سوخت گیری خودرواش به پمپ بنزین آمده است. بلافاصله مأموران راهی صندلی سوخت شده و در بازبینی دوربین های مداربسته صندلی سوخت پیروز شدند شماره پلاک خودروی متهم فراری را به دست آورند. با استعلام شماره پلاک خودروی پژو، صاحب آن شناسایی و مرد جوان دستگیر شد.

مراد، صاحب خودروی پژو در تحقیقات اولیه منکر آدم ربایی بود، اما زمانی که در برابر مدارک پلیسی نهاده شد، به جرم خود اعتراف کرد و گفت یکی از دوستانم به من دستور داد تا شاکی را بربایم.

مرد جوان ادامه داد: دوستم از انگیزه اش برای این کار حرفی نزد، من هم نپرسیدم، اما تا آنجایی که از حرف هایش می شد فهمید، با شاکی اختلاف حساب قدیمی داشت و می خواست به حقش برسد. من هم دو نفر از دوستانم را با خودم همراه کردم. طبق خواسته دوستم از شاکی فیلم گرفتیم و با تهدید 50 برگه چک و برگه های سفید امضا گرفتیم و در نهایت او را رها کردیم. 200 میلیون پول حساب شاکی و وسایل با ارزش او را هم به عنوان دستمزد برداشتیم.

با اعتراف مرد جوان، تحقیقات برای دستگیری سایر همدستان مراد و شخصی که دستور این آدم ربایی را صادر نموده بود، ادامه دارد.

منبع: ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ربودن مرد مغازه دار برای تسویه حساب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربودن مرد مغازه دار برای تسویه حساب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید