سه خدمت پرمراجعه ادارات قم باید الکترونیکی گردد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به خدمات فعال بر روی اپلیکیشن دولت همراه شامل 14 دستگاه اجرایی و 21 خدمت گفت: دستگاه های اجرایی استان وظیفه دارند، سه خدمت پرمراجعه خود را به وسیله اپلیکیشن دولت همراه در دسترس مردم قرار دهند.

سه خدمت پرمراجعه ادارات قم باید الکترونیکی گردد

جواد غلام پور در گفت و گویی گفت: با بهره گیری از سامانه دولت همراه، مردم می توانند به جای مراجعه حضوری برای دریافت خدمات دولتی، هر زمان و هر جا این خدمات را درخواست نمایند.

وی حل چالش های آلودگی هوا، اشتغال، حفظ محیط زیست، حقوق شهروندی و ایجاد بهره وری، مهم ترین دستاوردهای دولت همراه دانست و اضافه نمود: دولت همراه یکی از ابزارهای است که منابع موجود را محور قرار می دهد.

دبیر کارگروه دولت الکترونیک قم توضیح داد: این روزها و در شرایطی که به دلیل شیوع کرونا در کشور، یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه نشینی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و ارائه خدمات دولتی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات احتیاج دارند قرار بگیرد.

غلام پور با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا درباره دولت الکترونیک اضافه نمود: هم اکنون خدمات فعال بر روی اپلیکیشن دولت همراه شامل 14 دستگاه اجرایی و 21 خدمت می باشد و دستگاهای اجرایی موظفند به وسیله ستاد متبوع پیگیری نموده و سه خدمت پرتردد خود را درسامانه سکوی دولت همراه ارایه دهند.

وی به جشنواره شهید رجایی اشاره نمود و اضافه نمود : ارزیابی دستگاه ها از خرداد ماه شروع می گردد که تحقق دولت الکترونیک اولویت نخست در ارزیابی دستگاه ها به شمار می آید.

وی با اشاره به 300 امتیاز سنجش دولت الکترونیک در جشنواره شهید رجایی توضیح داد: شاخص های سنجش توسعه دولت الکترونیک شامل ارایه خدمات در میز خدمت 120 امتیاز، مشارکت الکترونیک شهروندان در فرآیندها 30 امتیاز، استانداردسازی تارنما 55 امتیاز، کیفیت واگذاری خدمات دستگاه به دفاتر 45 امتیاز و احراز هویت الکترونیکی به خدمت گیرندگان 50 امتیاز می باشد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "سه خدمت پرمراجعه ادارات قم باید الکترونیکی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه خدمت پرمراجعه ادارات قم باید الکترونیکی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید