شرایط اخذ دروس معرفی به استاد در دانشگاه های دولتی و آزاد اعلام شد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، شرایط اخذ دروس معرفی به استاد برای دانشجویان دانشگاه های دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

شرایط اخذ دروس معرفی به استاد در دانشگاه های دولتی و آزاد اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ 3 جعبه، شیوه اخذ معرفی به استاد در دانشگاه دولتی، پیغام نور، آزاد اسلامی اعلام شد.

شیوه اخذ معرفی به استاد در دانشگاه دولتی

طبق تبصره 2 ماده 11 آیین نامه آموزشی در صورتی که دانشجو برای اتمام دوره تحصیل خود تنها یک درس باقی مانده داشته باشد می تواند با نظر دانشگاه وتایید استاد امتحان آن درس را به وسیله معرفی به استاد بگذراند با توجه به همین ماده شرایط استفاده دانشجویان از شرایط معرفی به استاد شامل دانشجو فقط یک درس باقی مانده داشته باشد، درس مربوطه را در آخرین نیم سال مردود شده باشد، در مقاطع بالاتر پذیرفته شده باشد، درس مورد نظر در آن نیم سال ارایه نشده باشد، سنوات تحصیلی دانشجویان به خاتمه رسیده باشد می گردد.

شیوه اخذ معرفی به استاد در دانشگاه پیغام نور

دانشجویان کارشناسی پیوسته و ناپیوسته که برای تمام کردن دوران تحصیل خود فقط دو درس نظری باقی مانده داشته باشند می توانند از قانون معرفی به استاد استفاده نمایند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد هم اگر تنها یک درس نظری باقی مانده داشته باشند می توانند از آن استفاده نمایند. لازم به ذکر است که وقتی گفته می گردد یک یا دو درس یعنی یک یا دو عنوان درس و تعداد واحد آن مهم نیست و اگر دانشجو آن درس یا دروس را بگذراند فارغ التحصیل می گردد.

همچنین شرایط معرفی به استاد در دانشگاه دولتی برای دروس عملی و کارآموزی قابل اجرا نخواهد بود. در شرایط معرفی به استاد کل شهریه ثابت و متغیر واحد های مزبور از دانشجو دریافت می گردد.

لازم به ذکر است؛ پرداخت حق الزحمه استاد بابت طرح سوال حضور در جلسه امتحان و تصحیح برگه امتحانی مطابق آخرین تعرفه حق التدریس محاسبه خواهد شد.

شیوه اخذ معرفی به استاد در دانشگاه آزاد اسلامی

اگر دانشجویی در یک نیم سال برای فراغت از تحصیل حداکثر دو درس نظری به ارزش 4 واحد داشته باشد می تواند تنها برای یک مرتبه خارج از تقویم دانشگاه انتخاب واحد نموده و در فرصتی که از طرف گروه آموزشی مربوطه تعیین می گردد درس یا دروس مد نظر خود را به صورت معرفی به استاد اخذ کند و درهمان نیم سال بگذراند.

شرایط معرفی به استاد برای دروس نظری قابل اجرا خواهد بود. در شرایط معرفی به استاد نصف شهریه ثابت علاوه بر شهریه متغیر دروس مزبور از دانشجو اخذ می گردد.

لازم به ذکر است؛ پرداخت حق الزحمه استاد بابت طرح سوال حضور در جلسه امتحان و تصحیح برگه امتحانی مطابق آخرین تعرفه حق التدریس محاسبه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شرایط اخذ دروس معرفی به استاد در دانشگاه های دولتی و آزاد اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط اخذ دروس معرفی به استاد در دانشگاه های دولتی و آزاد اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید