عبدالله عبدالله: هیچ پیشرفتی در مذاکرات صلح صورت نگرفته، افغان ها خواهان انتها جنگ هستند

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، رئیس شورای عالی آشتی ملی افغانستان با اشاره به تداوم مذاکرات بدون پیشرفت در دوحه تاکید کرد که خواست اکثریت مردم برقراری صلح، سرانجام خشونت ها و جنگ در این کشور است.

عبدالله عبدالله: هیچ پیشرفتی در مذاکرات صلح صورت نگرفته، افغان ها خواهان انتها جنگ هستند

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، به نقل از خبرگزاری آناتولی، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان امروز جمعه در نشست نهمین دور گفت وگوی امنیتی هرات با اشاره به مذاکرات صلح میان هیئت های دولت و طالبان در دوحه پایتخت قطر در اوایل سپتامبر گذشته، اظهارداشت: دولت افغانستان برای برقراری صلح تلاش و گزینه های زیادی را پیشنهاد کرده است. اما اگر گروه طالبان در این زمینه تلاش نکند، نیاز خواهد بود شهفرایندان در این باره تصمیم بگیرند.

وی افزود: گفت وگوهای قطر منجر به کاهش خشونت ها نشده است. هیچ پیشرفتی تا به امروز صورت نگرفته است. اگر امروز هیئت مذاکره کننده دولت را به کابل فرا بخوانیم بهتر است یا با حوصله پیش برویم؟

عبدالله با تاکید بر این که ادامه جنگ راه چاره نیست، توضیح داد: در صورتی که طالبان فکر می کنند که با افزایش خشونت و ایجاد ترس و وحشت در میان مردم، می توانند به پیروزی برسند، اشتباه می کنند. این تلاش ها به معنای ادامه جنگ و بی ثباتی در منطقه خواهد بود. از طالبان می خواهیم تا به خشونت انتها داده و برای صلح تلاش کند.

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به سفرهای خود به کشورهای منطقه توضیح داد: همسایگان و کشورهای منطقه در فرایند صلح تاثیر دارند. ما در دیدار با مقامات این کشورها تاکید کردیم که ادامه جنگ به نفع هیچ کشوری نیست.

گفتنی است گروه طالبان طی روزهای اخیر حملات گسترده ای را علیه مراکز دولتی و امنیتی در مرکز و شهرستان های ولایات مختلف آغاز کرده و درگیری ها باعث تخریب زیرساخت ها شده است.

از آغاز مذاکرات صلح میان هیئت های دولت و طالبان در دوحه پایتخت قطر در اوایل سپتامبر گذشته، خشونت ها در سراسر افغانستان افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عبدالله عبدالله: هیچ پیشرفتی در مذاکرات صلح صورت نگرفته، افغان ها خواهان انتها جنگ هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله عبدالله: هیچ پیشرفتی در مذاکرات صلح صورت نگرفته، افغان ها خواهان انتها جنگ هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید