علت تنگی نفس و تپش قلب با هم

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، تپش قلب هنگامی که با علایمی دیگر به خصوص تنگی نفس همراه باشد دلایل مختلفی دارد. از جمله دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

علت تنگی نفس و تپش قلب با هم

نارسایی قلبی

در این شرایط قلب به درستی کار نمی نماید و خون با سرعت بسیار کمی پمپاژ می گردد و به اندازه کافی اکسیژن و مواد مغذی به اندام های بدن نخواهد رسید. این بیماری ممکن است که در پاسخ به حمله قلبی، بیماری کلیوی، دیابت یا فشار خون بالا صورت گیرد.

بارداری و یائسگی

در این دوران هورمون ها دچار نوسان خواهند شد و تپش قلب را به دنبال خواهد داشت که زودگذر است و با متعادل شدن هورمون ها از بین خواهد رفت.

بیماری عروق کرونری

زمانی که در رگ های تغذیه کننده قلب پلاکی تشکیل گردد، جریان خون به قلب محدود خواهد شد و اکسیژن و مواد مغذی کمتری دریافت می نماید و در نتیجه این بیماری شکل می گیرد.

مشکل دریچه قلب

یکی از مهم ترین وظایف دریچه های قلب، راهنمایی درست جریان خون و جلوگیری از بازگشت آن است و در صورت نداشتن عملکرد صحیح، فشار زیادی به عضلات قلب خواهد آمد و اگر درمان نگردد و جلوی پیشرفت بیماری را نگیرند، منجر به نارسایی قلب خواهد شد.

مصرف بعضی داروها

ممکن است که تنگی نفس و تپش قلب از عوارض مصرف بعضی داروها مانند داروهای تیروئید و آسم باشد.

بیماری ادم ریوی

در این بیماری مایع اضافی درون ریه جمع می گردد و نفس کشیدن را سخت خواهد نمود که معمولا به دلیل مسائل قلبی است که قلب نمی تواند خون کافی را از ریه ها دریافت کند و به قلب فشار وارد می گردد.

منبع: همگردی

به "علت تنگی نفس و تپش قلب با هم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت تنگی نفس و تپش قلب با هم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید