عوارض رابطه جنسی زیاد برای مردان

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، عوارض رابطه جنسی زیاد برای مردان کاهش قدرت باروری، بروز مسائل قلبی، افزایش احتمال سکته مغزی و ضعف قوای جسمانی است.

عوارض رابطه جنسی زیاد برای مردان

سرویس زناشویی - کارشناسان مسائل جنسی و مشاوران فعال در این حوزه، هیچ گاه تمایل چندانی برای مشخص گزارشی از حد کفایت میزان و تعداد رابطه جنسی برای افراد نداشته اند. چرا که باعث میگردد خیلی از افراد در خصوص خود دچار گمان اشتباه شده و نتوانند مرز بین میزان میل و غریزه جنسی طبیعی را با مسائلی مانند اعتیاد و بیش فعالی جنسی تشخیص دهند. با این وجود به طورکلی بین یک زوج سالم داشتن رابطه جنسی یک تا دو بار در ماه و به طور کلی کمتر از 10 مرتبه در یکسال ازدواج بدون رابطه جنسی تلقی شده و معمولا میانگین یک تا سه بار در هفته برای بیشتر افراد ارتباطی طبیعی و متعادل محسوب می گردد.

رابطه جنسی بیشتر از حد معمول، زیاده روی در مقاربت و از آن بدتر داشتن شریک های جنسی متعدد آسیب ها و مسائل فراوانی برای فرد، خانواده و جامعه به همراه خواهد داشت. در ادامه بعضی از عوارض رابطه جنسی زیاد از نظر متخصصان طب سنتی و صاحب نظران گردآوری شده است.

عوارض رابطه جنسی زیاد از نظر ابن سینا

ابوعلی سینا اعتقاد داشت که برای کم کردن شهوت استفاده از تخم کاهو، آب کاهو و خوردن برگهای کاهو بسیار مفید است. از نظر این دانشمند ایرانی منی، مایه حیات و قوت جان مردان است. پس بایستی در جماع رعایت حد اعتدال را نمود .کثرت جماع و زیاده روی در مقاربت، باعث کاهش طول عمر و سستی بدن می گردد. افراط در جماع در هر حال مضرترین چیز هاست، خصوصا هنگامی که پی در پی باشد چرا که باعث ضعف مغز، قلب، کبد، قوا، اعصاب، بینایی، معده، کلیه، مثانه و تپش قلب و درد کمر و باسن، سیاتیک، نقرس و امثال اینها می گردد . همچنین سبب کاهش توان و ضعف اعصاب و حدوث امراضی مانند فلج، رعشه، لقوه، تشنّج، ضعف قوه هاضمه، کاهش قوای جسمانی مردان، قولنج، بدبویی دهان و ضعف سایر قوا می گردد. علت این امر، آن است که بدن برای فراوری منی مراحل زیادی طی نموده و قوای زیادی صرف نموده است . همچنین کثرت جماع به چشم و میزان دید فرد آسیب می رساند .

به طور کلی متخصصان طب سنتی معتقدند در مقاربت زیاد بدن خشک و سرد می گردد و افزایش سردی بدن زمینه بروز سایر امراض و بیماری ها خواهد بود.

فواید رابطه جنسی برای مردان

عوارض رابطه جنسی زیاد از لحاظ سلامت جسم

  • پژوهشهای جدید محققان در زمینه عوارض رابطه جنسی زیاد به ویژه در رابطه با مردان نشان داده است، که تکرار و زیادهروی در اعمال جنسی علاوه بر کاهش قدرت و بنیه مردان بر قدرت باروری آنها نیز موثر بوده و باعث کاهش قدرت باروری می گردد. چنان چه تعداد دفعات رابطه جنسی افزایش یابد، میزان اسپرم در هر بار انزال کاهش می یابد و اگر این میزان که به طور معمول بین 40 تا 60 میلیون اسپرم در هر میلی لیتر مایع منی است، به کمتر از بیست میلیون اسپرم برسد می تواند در زمینه باروری ایجاد مشکل کند.
  • از دیگر عوارض رابطه جنسی زیاد برای مردان آسیب به قلب و ایجاد مسائل قلبی و همچنین تشدید امکان سکته مغزی است. در حقیقت بین میزان و تعداد رابطه جنسی مردان با بعضی هورمونهای جنسی خاص که نوعی فاکتور خطرزا برای بیماری های قلبی و ایجاد سکته مغزی هستند، ارتباط مستقیمی وجود دارد که ضروری است مردان در زمینه تعدیل نیازهای جنسی خود دقت کننند.
  • داشتن شریکهای جنسی متعدد نیز زمینه بروز بیماری های مختلف نظیر ایدز، هپاتیت، زگیل تناسلی، سوزاک و ...، انتشار و گسترش آن در جامعه را ایجاد می نماید.

تعداد طبیعی رابطه جنسی در هفته

عوارض رابطه جنسی زیاد از لحاظ سلامت روحی

  • علاوه بر عوارض فراوان زیاده روی در مقاربت و افزون خواهی جنسی این افراد با مسائل روحی متعددی روبرو می گردند. غیر از آنکه چنین افرادی اگر کنترل میل و افزون خواهی خود را از دست بدهند ممکن است تا جایی به خیال پردازی های جنسی بپردازند که در حقیقت مرز بین واقعیت و رویا را از دست داده و چنانچه ازدواج نموده باشند از عهده وظایف زناشویی خود به خوبی بر نیایند و اگر مجرد باشند دچار سرخوردگی، یاس و افسردگی میگردند.
  • از دیگر عوارص روحی رابطه جنسی زیاد در بعضی افراد اقدام به خود ارضایی است. افرادی که خودارضایی را تجربه می کنند فقط برای مدت کوتاهی احساس رضایت و آسودگی دارند و بعد همه چیز برعکس شده و عوارض آن بروز می کنند. این عمل ناشایست عوارض روحی و جسمی متعددی برای فرد به همراه دارد.
منبع: ستاره

به "عوارض رابطه جنسی زیاد برای مردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض رابطه جنسی زیاد برای مردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید