قدردانی افغانستان از همکاری ایران برای مداوای مهاجران مبتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، وزارت امور خارجه افغانستان از یاری ایران برای مهاجران افغانی مبتلا به ویروس کرونا و مداوای رایگان آن ها قدردانی کرد.

قدردانی افغانستان از همکاری ایران برای مداوای مهاجران مبتلا به کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 3 جعبه وزارت امور خارجه افغانستان از یاری جمهوری اسلامی ایران به مهاجران افغانی مبتلا به ویروس کرونا و مداوای رایگان آن ها قدردانی کرد.

وزارت امور خارجه افغانستان روز شنبه در اطلاعیه ای اظهار داشت: مراتب امتنان و سپاسگزاری خود را از جمھوری اسلامی ایران در رابطه به اقدامات بشردوستانه آن کشور باره رسیدگی به مھاجرین افغان درآن کشور ابراز می دارد.

در این اطلاعیه آمده است: تمام اقدامات به ویژه صدور حکم اخیر رئیس جمھوری ایران برای درمان رایگان مھاجران افغان در بیمارستان ھای دولتی ایران موجب خاطر جمعی رھبری دولت افغانستان شد.

براساس اطلاعیه وزارت خارجه افغانستان، ایجاد تسھیلات در رفت و آمد کامیون های ترانزیتی و فراھم آوری مساعدت ھای لازم بهداشتی برای مھاجران در مناطق آسیبپذیر آن کشور اقداماتی هستند که از جانب دولت افغانستان به چشم قدردانی نگریسته می شوند.

این اطلاعیه حاکی است: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جھان و کشور دوست و ھمسایه ایران، دولت افغانستان برای دولت و مردم دوست و برادر ایران در راستای مبارزه و مهار این بحران آرزوی موفقیت نموده و امیدوار است تا جھان ھر چه زودتر از شر این مصیبت رھایی یابد.

محمد حنیف اتمر مشاور سابق شورای امنیت ملی افغانستان بتازگی بعنوان سرپرست و نامزد وزیر وزارت امورخارجه این کشور معین شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قدردانی افغانستان از همکاری ایران برای مداوای مهاجران مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی افغانستان از همکاری ایران برای مداوای مهاجران مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید