مجموعه امیر ارسلان نامدار به روی آنتن رادیو نمایش می رود

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، تهران (پانا) - مجموعه رادیویی نمایشی امیر ارسلان نامدار به کارگردانی جواد پیشگر و با حضور بیش از سی بازیگر حرفه ای به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

مجموعه امیر ارسلان نامدار به روی آنتن رادیو نمایش می رود

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، جواد پیشگر درباره تنظیم رادیویی و کارگردانی این مجموعه رادیویی گفت: - نمایش رادیویی امیر ارسلان نامدار بر اساس نوشته محمدعلی نقیب الممالک در بیست و پنج قسمت سی دقیقه ای به صورت نمایش رادیویی تنظیم شده است. تنظیم و کارگردانی این اثر را بنده به عهده داشته ام و خوشحالم که سال 1400 را با این اثر زیبا شروع نموده ام.

وی اضافه کرد:نمایش رادیویی به عنوان ابزاری خلاق و موثر به خاطر اینکه مخاطب را درگیر یک عمل خلاقانه ذهنی می نماید و چون بصری نیست می تواند در دنیا مرئی و نامرئی، چه ذهنی و چه عینی حضور یافته و تاثیرات ژرفی در وجودوروان مخاطبش بگذارد. بخصوص اگر موضوع و محتوای ارائه شده در ذهن و خاطرات گذشته وی جایی داشته باشد. در این راستا می توان به داستان هایی اشاره نمود که در تاریخ شفاهی مردم یک جامعه صاحب هویت و سرشار از خاطرات گذشته است و داستان امیر ارسلان نامدار از این جمله است.

پیشگر ادامه داد : داستان امیر ارسلان نامدار را می توان شیرین ترین و غنی ترین بین داستان های ایرانی دانست.در تاریخ معاصر ایران قبل از حضور رسانه هایی چون رادیو، تلویزیون و سینما، داستان امیر ارسلان نامدار از معروف ترین آثاری بود که به صورت شفاهی و سینه به سینه بین اقشار مردم نقل می شد و نسل های مختلف، بخشی یا تمامی اثر و یا نامی از شخصیت های این اثر دل انگیز را شنیده و یا خوانده اند.

وی تأکید کرد: داستان امیر ارسلان نامدار سالها مونس ایام فراغت جوامع شهری، روستایی و عشایری ما بوده است. نثر زیبا، حماسی و شاعرانه این اثر، ریشه در سبک ویژه و تکنیک داستان پردازی آن دارد.

پیشگر اضافه کرد : زمانیکه پیشنهاد تنظیم رادیویی این اثر از سوی دفتر ادبیات نمایشی رادیو نمایش را دریافت کردم. بعد از مطالعه اثر، به خاطر سابقه ذهنی و جذابیت، زیبایی و ظرفیت های دراماتیک موجود اثر در حوزه شنیداری شدن آن، بلافاصله با اشتیاق کار تنظیم آن را به صورت نمایش رادیویی شروع کردم.بدیهی است ضرورت فراوری آثاری از این دست در بدنه شبکه نمایش رادیو باعث جذب مخاطبین بیشتری برای این شبکه تفکربرانگیز خواهد شد چرا که داستانی مانند امیرارسلان نامدار در میان مردم ما همچنان زنده، بالنده و ماندگار است و امیدوارم فراوری این اثر متفاوت، شروعی برای فراوری دیگر آثاری از این رقم باشد.

نویسنده و کارگردان باسابقه رادیو نمایش در انتها ضمن تشکر از مدیریت دفتر ادبیات نمایشی و دست اندرکاران فراوری این مجموعه رادیویی مطرح نمود: در این نمایش، نقش ها براساس ویژگی ها و جنس صدای بازیگران و مهم ترین مسئله توانایی و ظرفیت های بازیگران در ارائه مطلوب نقش ها و دیگر پارامتر های لازم انتخاب شده اند.

مجموعه رادیویی امیرارسلان نامدار به تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا،کارگردانی و تنظیم رادیویی جواد پیشگر، صدابرداری جعفر جودتی،افکتوری محمدرضا قبادی فر و با هنرمندی نازنین مهیمنی، شهین دخت نجف زاده، بهناز بستان دوست، فریبا طاهری، شمسی صادقی، معصومه عزیز محمدی، شیرین سپه راد، نوشین حسن زاده، رضا عمرانی، حمید منوچهری، مجید خمره، رامین پورایمان، بیوک میرزایی، محمد پورحسن، محمد آقا محمدی، مهرداد عشقیان، کرامت رودساز، سلمان خطی، مجتبی طباطبایی، علی میلانی، امیر فرحان نیا، قربان نجفی، امیرعباس توفیقی، عباس شادروان، حمید یزدانی، نورالدین جوادیان، سینا نیکوکار، مهرداد مهمان دوست، مهدی خمینی مقدم، امین بختیاری، شهریار حمزیان وتعداد دیگری از هنرمندان در مدت دو هفته تمرین و فراوری شده است و از بیست و پنجم فروردین ماه ساعت 12:30 شب ، از رادیو نمایش پخش می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مجموعه امیر ارسلان نامدار به روی آنتن رادیو نمایش می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه امیر ارسلان نامدار به روی آنتن رادیو نمایش می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید