محافظت در برابر کرونا با کمک دستگاه های تصفیه هوا

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا می توانند یک روش مکمل برای پیشگیری از شیوع کووید-19 باشند و در کنار روش های بهداشتی دیگر به کار بروند.

محافظت در برابر کرونا با کمک دستگاه های تصفیه هوا

به گزارش وبلاگ 3 جعبه از ایسنا، هنگامی که همه گیری کروناویروس شروع شد، مردم نیز استفاده از الکل و مواد ضدعفونی کننده دست را در کنار محصولات بهداشتی دیگری مانند دستمال کاغذی شروع کردند اما به نظر می رسد که آنها یک ابزار دفاعی مهم را طی این دوره بحرانی فراموش کرده اند. این ابزار دفاعی، دستگاه های تهویه و تصفیه کننده هوا هستند.

دستگاه های تصفیه هوا چگونه کار می کنند؟

استفاده از دستگاه های تصفیه هوا در حال حاضر بسیار متداول تر از پیش است و نمونه های بسکمک از این دستگاه ها نیز در بازار وجود دارند.

به نظر می رسد که استفاده از این محصولات ساده می تواند گسترش بیماری کووید 19 را محدود کند زیرا دستگاه های تصفیه هوا می توانند با کمک فیلتر خود، ذرات ویروس را از هوا جذب کنند و حدود شش بار در ساعت به پاکسازی هوا بپردازند.

هوای خانه ها معمولا هر دو ساعت یک بار به طور کامل عوض می شود. در چنین شرایطی، دستگاه های تصفیه هوا می توانند یک لایه محافظتی دیگر در برابر ویروس ها باشند.

سازمان جهانی بهداشت، (WHO) در ماه ژوئیه گفت که شاید کروناویروس بتواند به واسطه ذرات هواپخش منتقل شود.

جوزف گاردنر آلن، استاد بخش سلامت عمومی دانشگاه هاروارد گفت: دستگاه های تصفیه هوا، روش ساده ای برای پاکسازی هوای مکانی هستند که مردم در آنجا نزدیک به هم قرار گرفته اند.

آیا باید از دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا استفاده کنیم؟

استفاده از دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا، به این موضوع بستگی دارد که آیا کاربر به تنهایی زندگی می کند و یا با افراد دیگری همخانه است زیرا اگر یکی از اعضای خانواده پس از ابتلا به خانه بیاید، امکان ابتلای بقیه نیز افزایش می یابد.

علاوه بر این، نتیجه آزمایش کووید 19 افراد خانواده مثبت باشد، دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا ارزش سرمایه گذاری خواهند داشت.

کیفیت کار دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا چگونه است؟

در مورد این که دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا چقدر می توانند کمک کنند، داده های زیادی وجود ندارد اما ریچارد کارسی، پژوهشگر بخش مهندسی و علوم رایانه دانشگاه ایالتی پورتلند، مدل هایی از این دستگاه ها را آزمایش و راه اندازی کرده است که می توانند هوای داخل خانه را تصفیه کنند.

کارسی در این پژوهش نشان داد که دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا می توانند سطح ذرات ویروس را در اتاق خواب بزرگ خانه اش، به صورت قابل توجهی کاهش دهند.

به رغم ارائه این نتایج، بسکمک از پزشکان باور دارند که دستگاه های قابل حمل تصفیه هوا نمی توانند کاری در برابر کووید 19 انجام دهند.

به گفته آلن، فیلترهای موسوم به HEPA می توانند علاوه بر ذرات گوناگون فارغ از اندازه آنها، 99/97 درصد ذرات موجود در هوا را که به کوچکی سه میکرون هستند، جذب کنند.

کارسی باور دارد که این ویروس نمی تواند بیرون از بزاق یا مخاط زندگی کند و فیلترهای HEPA می توانند آنها را از هوا پاک کنند.

اگرچه دستگاه های تصفیه هوا می توانند محافظت در برابر کووید- 19 را افزایش دهند اما جایگزین هیچکدام از روش های بهداشتی نیستند و لازم است که دستورالعمل های ایمنی و فاصله گذاری اجتماعی پیروی کنیم تا امکان پیشگیری از گسترش بیشتر کووید- 19 فراهم شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "محافظت در برابر کرونا با کمک دستگاه های تصفیه هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محافظت در برابر کرونا با کمک دستگاه های تصفیه هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید