مستند جدید دیوید اتنبرو روی پرده سینما

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، دیوید اتنبرو - طبیعت شناس مشهور انگلیسی ـ درقالب مستند جدید خود خطرهای قریب الوقوع ناشی از بحران تغییرات اقلیمی که انسان ها مسبب آن شده اند را مورد انتقاد قرار می دهد.

مستند جدید دیوید اتنبرو روی پرده سینما

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، ایسنا به نقل از تلگراف نوشت: دیوید اتنبرو که یکی از مشهورترین فعالان محیط زیست است و مستندهای بسیاری را با همین موضوع در کارنامه خود به ثبت رسانده، در قالب مستند جدید خود با عنوان یک زندگی در سیاره ما تغییراتی که در طول عمرش در سیاره زمین اتفاق افتاده است را جست و جو می نماید و هشدار می دهد که انسان ها زمین را مورد هجوم خود قرار داده اند.

  • دیوید آنتبرو با یک مستند جدید بازمی شود

این طبیعت شناس 93 ساله، از پروژه جدید خود به عنوان گواهی بر تغییراتی که بحران تغییرات اقلیمی در زمین ایجاد نموده یاد کرد و اضافه کرد فعالیت های بشر سیاره زمین را به زوال خواهد برد.

این نخستین باری نیست که اتنبرو درباره بحران تغییرات اقلیمی سخن می گوید؛ این مستندساز پیش تر در قالب مستندهای دیگری از جمله مستند تغییرات اقلیمی از شبکه بی بی سی وان و سیاره ما از نتفلیکس به بحران تغییرات اقلیمی پرداخته بود.

مجموعه مستندهای سیاره آبی 2 این طبیعت شناس که برای نخستین بار در سال 2017 از شبکه بی بی سی روی آنتن رفت نیز بر تاثیرات مخرب استفاده از ظروف پلاستیکی بر محیط زیست پرداخته بود که بر اساس تحقیقات اجرا شده مستند سیاره آبی 2 تا حد بالایی در بالا بردن سطح آگاهی مردم بریتانیا نسبت به تاثیرات مخرب ظروف پلاستیکی بر اکوسیستم موثر بوده است.

کالین باتفیلد از صندوق دنیای طبیعت - موسسه نیکوکاری برای محافظت از حیوانات که به عنوان یکی از تهیه کنندگان این مستند حضور دارد - در گفت و گویی اعلام کرد : این مستند مهم ترین فرصت اتنبرو برای به اشتراک گذاشتن روایت خود و طرز فکرش است. این مستند هم زمان با سالی تاریخی در حوزه بحران محیط زیستی و تصمیمات بحث برانگیز رهبران دنیا درباره محیط زیست و تغییرات اقلیمی است.

باتفایلد معتقد است از آنجایی که اتنبرو در این مستند به دنبال راه چاره های بالقوه برای حل معضل بحران تغیرات اقلیمی است، این مستند امید را به مخاطب القا می نماید.

با توجه به هالیوود نیوز ، مستند جدید اتنبرو شانزدهم آوریل روی پرده های سینما خواهد رفت.

اتنبرو جوایز و عناوین افتخاری متعددی دریافت نموده است که از میان آن ها می توان به نشان شوالیه و جایزه بفتا اشاره نمود.

منبع: همشهری آنلاین

به "مستند جدید دیوید اتنبرو روی پرده سینما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستند جدید دیوید اتنبرو روی پرده سینما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید