مصرف مکمل روغن ماهی تاثیری در کاهش اضطراب ندارد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، مطالعه جدید محققان نشان می دهد مصرف مکمل روغن ماهی تاثیری در محافظت در مقابل اضطراب و افسردگی ندارد.

مصرف مکمل روغن ماهی تاثیری در کاهش اضطراب ندارد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه به نقل از خبرگزاری مهر، اُمگا3 نوعی چربی است. مقادیر کمی از آن برای سلامت ضروری است و در مواد خوراکیای نظیر مغزی جات آجیلی و دانه ها و ماهی های چرب نظیر سالمون یافت می شود. همچنین به شکل مکمل ها هم در دسترس هستند.

مصرف زیاد چربی های امگا3 به دلیل این باور عمومی که از افراد در مقابل افسردگی و اضطراب محافظت می کند در سراسر دنیا پیشنهاد می شود اما در حال حاضر محققان دریافته اند مکمل های روغن ماهی تاثیر بسیار کمی بر چنین شرایطی دارند یا اصلا هیچ تاثیری ندارند.

لی هوپر، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایست آنجلیا بریتانیا، در این باره می گوید: مطالعه ما مربوط به بررسی داده های هزاران نفر در طول یک مدت طولانی بوده است.

وی در ادامه می افزاید: ما هیچ تاثیر حفاظتی در مورد مصرف چربی های امگا3 بر افسردگی یا اضطراب مشاهده نکردیم. از این رو نباید از آنها برای درمان استفاده کرد.

امگا 3، بله؛ امگا 6، خیر

به گفته محققان، ماهی های چرب می توانند یک ماده غذایی بسیار مغذی به عنوان بخشی از رژیم غذایی متوازن باشند اما ما دریافتیم مصرف مکمل های روغن امگا3 هیچ تاثیری در پیشگیری یا درمان افسردگی و اضطراب ندارد یا حداقل تاثیر بسیار اندکی دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مصرف مکمل روغن ماهی تاثیری در کاهش اضطراب ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف مکمل روغن ماهی تاثیری در کاهش اضطراب ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید