نمایشگاه میراث عاشورا در قاب عکس برپا می گردد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، خبرنگاران/خراسان جنوبی مسئول برگزاری نمایشگاه میراث عاشورا در قاب عکس از فراخوان این نمایشگاه در دو بخش موبایلی و حرفه ای خبرداد.

نمایشگاه میراث عاشورا در قاب عکس برپا می گردد

ایمان گلرو، در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ 3 جعبه، اظهارکرد: عکاسی به واسطه آن که یکی از سریع ترین رسانه ها در انتقال پیغام و رسانه ای فراگیری است، نقش اساس تر و سهم بیشتری در حوزه هنرعاشورایی می تواند داشته باشد.

وی اضافه نمود: اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسانجنوبی ضمن تسلیت ایام محرم و ضرورت توجه به این ایام تصمیم به برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع عاشورا و نگاه ویژه تر به مراسم آیینی عزاداری محرم دارد.

مسئول برگزاری نمایشگاه عکس عاشورا توضیح داد: این نمایشگاه در دو بخش موبایلی و حرفه ای برگزار می گردد که بخش موبایلی برای عموم اقشار مردم و بخش حرفه ای برای عکاسان حرفه ای در نظر گرفته شده است.

گلرو ادامه داد: از جمله محورهای این نمایشگاه شامل؛ تاثیر قیام عاشورا در اقشار مختلف مردم، اهمیت حفظ اثار معنوی و آیینی محرم، استفاده از امکان تاریخی و فرهنگی برای برگزاری مراسم عزاداری و نگاه آزاد عکاس به ایام عزاداری در جامعه امروزی است.

وی یادآورشد: شرکت برای تمامی علاقمندان به عکاسی و عکاسان آماتور و حرفه ای آزاد است و هر شرکت کننده می تواند حداکثر 11 عکس در هر بخش و جمعا 21 عکس در هر دو بخش، ارسال کند.

مسئول برگزاری این نمایشگاه اعلام کرد: آثار ارسالی باید از کیفیت مناسبی حتی پس از کاهش اندازه، برخوردار باشند و پذیرش تمامی آثار در مرحله اول با کیفیت مطلوب برای انتخاب به وسیله ارسال به کانال تلگرام نمایشگاه است.

گلرو اضافه نمود: به تمامی شرکت کنندگانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا کند، گواهی شرکت در نمایشگاه و به آثار برگزیده از نگاه مخاطبان جوایز ازرشمندی در انتها اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار تا 28 مهرماه است، توضیح داد: پذیرش آثار در مرحله اول با ارسال عکس به کانال تلگرامی Telegram.me/mirasashora انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نمایشگاه میراث عاشورا در قاب عکس برپا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه میراث عاشورا در قاب عکس برپا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید