هر ده دقیقه یک جرم سایبری در استرالیا رخ می دهد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، در استرالیا هر ده دقیقه گزارشی در خصوص وقوع یک جرم سایبری ثبت می گردد، امری که نشان می دهد سوءاستفاده از اینترنت در این کشور روز به روز در حال افزایش است.

هر ده دقیقه یک جرم سایبری در استرالیا رخ می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ 3 جعبه به نقل از زددی نت، بر اساس گزارش مرکز امنیت سایبری استرالیا در این کشور هر ده دقیقه یک بار گزارشی در خصوص وقوع یک تخلف سایبری منتشر می گردد. اما به نظر می رسد تعداد رویدادها و تخلف های واقعی در این حوزه بیشتر از این رقم است، ولی همه تخلفات سایبری در استرالیا به طور رسمی گزارش وثبت نمی شوند.

بخش اعظم این گزارش ها مربوط به کلاه برداری های اقتصادی در فضای مجازی و سرقت پول هستند و میزان خسارت های به بارآمده از این طریق رو به افزایش بوده و به میلیاردها دلار استرالیا می رسد.

با توجه به اینکه بعضی مردم در استرالیا تمایلی به گزارش کلاه برداری های سایبری ندارند و این موضوع را جدی نمی گیرند، بیم آن می رود که هکرها بارها و بارها از اطلاعاتی که از آنها در دسترس دارند، سوءاستفاده نمایند. از همین رو پلیس استرالیا به شهروندان این کشور توصیه نموده که به محض اطلاع از وقوع جرمی سایبری در فضای مجازی موضوع را گزارش نمایند.

بر اساس آنالیز های دولت این کشور در سال 2017 جانیان سایبری 2.3 میلیارد دلار استرالیا به مردم این کشور خسارت زدند و 53474 گزارش وقوع جرم سایبری هم در این کشور به ثبت رسید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هر ده دقیقه یک جرم سایبری در استرالیا رخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر ده دقیقه یک جرم سایبری در استرالیا رخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید