واحد پول دیجیتالی ژاپن در راه است

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، گروهی از شرکت های عظیم ژاپنی تصمیم دارند به طور آزمایشی ارز ین دیجیتال را شروع نمایند. این اقدام تلاشی برای ترویج پرداخت های دیجیتال در این کشور است.

واحد پول دیجیتالی ژاپن در راه است

سال آینده میلادی بیش از 30 شرکت عظیم ژاپنی آزمایش هایی را برای عرضه یک پول دیجیتال مشترک و عمومی شروع می نمایند.

بانک ژاپن اخیرا از طرحی آزمایشی برای عرضه ین (واحد پول ملی این کشور) دیجیتال اطلاع داد که نشان دهنده اهمیت روز افزون احتیاج ژاپن برای همخوانی باپیشرفت فناوری های اقتصادی است.

در این گروه علاوه بر عظیمترین بانک های ژاپن، کارگزاری ها، شرکت های مخابراتی و خرده فروشان کلان نیز همکاری می نمایند. آنها با استفاده از پلتفرم های معمول برای صدور ارز دیجیتال آزمایش هایی انجام می دهند.

هیرومی یامائوکا مدیر ارش سابق بانک ژاپن اکنون ریاست این گروه را برعهده دارد. او در این باره می گوید: ژاپن پلتفرم های دیجیتال متعددی دارد که هیچ کدام از آنها برای شکست دادن پرداخت های نقدی به اندازه کافی عظیم نیستند. ما می خواهیم چهارچوبی ایجاد کنیم که با پلتفرم های مختلف سازگاری داشته باشد.

طی این طرح آزمایش بانک های خصوصی مسئولیت عرضه ارز دیجیتال را دارند هرچند محتمل است شرکت های دیگر نیز ین دیجیتال را توسعه دهند.

ژاپن یکی از کشورهایی است که همچنان بیشتر تراکنش های اقتصادی به طور نقدی در آن انجام می گردد، به طوریکه از کل پرداخت ها فقط 20 درصد غیرنقدی انجام می گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "واحد پول دیجیتالی ژاپن در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحد پول دیجیتالی ژاپن در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید