ورود 2 برابری آب دردسرساز نشد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، حجم ورودی آب به مسیل های منطقه 5 به دلیل آب شدن برف باقیمانده رشته کوه های البرز دوبرابر شهر تهران بود، اما هیچ مسئله ای ایجاد نشد.

ورود 2 برابری آب دردسرساز نشد

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار منطقه 5 درحالی این مطلب را عنوان می کند که هفته گذشته شهر تهران روزهای بارانی زیادی را سپری کرد و با وجود جاری شدن آب در برخی مناطق این محدوده از شهر تهران بحران را به راحتی پشت سر گذاشت و همه اینها در حالی است که در منطقه 5 رودخانه های کن و فرحزاد و 40 کیلومتر مسیل، کانال و حوضچه رسوبگیر وجود دارد.

مانی جعفریان یکی از مهم ترین کارهای اجرایی منطقه در ماه گذشته را تخریب پل تقدیری در ضلع جنوبی میدان صادقیه با همکاری معاونت فنی و عمران منطقه دانست و گفت: علاوه بر تخریب پل، بیش از 80 هزارمترمکعب طول مسیل ها و کانال ها و 86 حوضچه رسوبگیر و حوضچه آرامش در فصل تابستان رسوبگیری شد و همچنان نیروهای خدمات شهری در آماده باش کامل هستند تا زمان بارندگی با اقدام به موقع مانع بروز آبگرفتگی در معبرها شوند.

جعفریان با تأکید بر اینکه تپوگرافی، موقعیت مکانی و وسعت منطقه باعث شده تا این محدوده از شهر تهران همواره در معرض خطر سیل و آبگرفتگی قرار بگیرد، گفت: با توجه به وضعیت منطقه اهمیت مدیریت آب های سطحی دو چندان می شود به ویژه آنکه مدیریت شهری در سال های اخیر شاهد سیل های زیادی به ویژه در روددره های منطقه بوده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار منطقه با اشاره به شناسایی نقاط حساس و برطرف مشکل این محدوده ها گفت: بارندگی اخیر موجب ذوب شدن برف باقیمانده از سال گذشته در رشته کوه البرز شد که در نتیجه میزان آب ورودی به مسیل های منطقه تقریباً دو برابر بارندگی بود که در بررسی و بازدیدی که به همراه مدیران ارشد معاونت خدمات شهری شهرداری تهران انجام گرفت، مسائل شناسایی و برطرف شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ورود 2 برابری آب دردسرساز نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 2 برابری آب دردسرساز نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید