وعده کودتاچیان مالی به مردم برای برگزاری انتخابات

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، سران کودتای نظامی در مالی بعد از اعلام استعفای رئیس جمهور بازداشت شده این کشور از مقامش، در نطقی تلویزیونی به مردم وعده برگزاری انتخابات دادند.

وعده کودتاچیان مالی به مردم برای برگزاری انتخابات

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 3 جعبه، بعد از استعفای ابراهیم بوبکر کیتا از ریاست جمهوری مالی که چند ساعت پس از بازداشت شدن او توسط کودتاچیان انجام شد، سران این کودتا وعده برگزاری انتخابات را مطرح کردند.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، رهبران کودتای نظامی در مالی بعد از بازداشت رئیس جمهور این کشور و اجبار او به استعفا، امروز چهارشنبه گفتند که آن ها یک دوره گذار سیاسی ایجاد و طی یک مدت معقول یک انتخابات معتبر برگزار خواهند کرد.

اسماعیل واگو نائب رئیس ستاد فرماندهی نیروی هوایی مالی (از سران کودتا در مالی) ضمن اعلام این خبر در یک نطق تلویزیونی افزود: کمیته ملی نجات مردم (CNSP) تصمیم گرفت که در پیشگاه مردم و تاریخ مسئولیت بپذیرد.

اولین اظهارنظر سران کوتاچی در مالی ساعاتی بعد از اعلام استعفای ابراهیم بوبکر کیتا از ریاست جمهوری این کشور انجام شد.

کیتا بامداد امروز چهارشنبه با حضور مقابل دوربین تلویزیون رسمی مالی و طی نطق زنده گفت که از سمت ریاست جمهوری استعفا می دهد.

وی که چند ساعت بعد از بازداشت شدن توسط نظامیان کودتاچی صحبت می کرد، ضمن اعلام انحلال مجلس، گفت: نمی خواهم خونی ریخته شود تا من در قدرت بمانم.

عصر سه شنبه بود که منابع خبری از حضور پر تعداد نظامیان ارتش مالی در پایتخت این کشور و تیراندازی خبر دادند و سپس رسانه ها گزارش دادند که این کشور آفریقایی کودتا شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وعده کودتاچیان مالی به مردم برای برگزاری انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده کودتاچیان مالی به مردم برای برگزاری انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید