ویتامین بخورید، چاق نشوید

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، کمبود منیزیم، منجر به تقویت میل به خوردن شکلات می گردد. توجه داشته باشید که مصرف قند و افزایش استرس می تواند سطح منیزیم بدن را کاهش دهد. سیب زمینی، دانه ها، لبنیات، کلم بروکلی و ... منابع بزرگ منیزیم هستند.

ویتامین بخورید، چاق نشوید

بعضی ویتامین ها برای پیشگیری از پرخوری و کاهش اشتها بسیار موثرند. رایج ترین ویتامین هایی که کاهش مصرف آن ها منجر به افزایش اشتها و پرخوری شما می گردد، معرفی شده اند:

امگا3: کمبود این اسید چرب ضروری باعث هوس پنیر می گردد. نوع EPA و DHA امگا 3 که بهترین نوع محسوب می شوند، برای مقابله با هوس پنیر مناسب هستند. امگا 3در ماهی های روغنی مانند سالمون، ساردین و کنسرو تن ماهی وجود دارد. تخم مرغ، گردو، و دانه های کتان نیز حاوی مقادیر زیادی امگا 3 هستند.

روی: سطح این ماده معدنی در افراد مسن و افرادی که دچار استرس هستند، پایین است. کمبود روی نقش مهمی در هوس خوردن ندارد؛ اما روی حس چشایی تاثیر می گذارد و باعث می گردد شکر و نمک بیشتری در غذا های خود بهره ببرید. برای تامین این ماده معدنی مواد غذایی همچون جگر، گوشت مرغ، تخم مرغ، لوبیا سبز و مغز میوه بخورید.

ویتامین ب: این ویتامین نقش مهمی در مدیریت استرس و افسردگی ایفا می نماید. به طور خلاصه مصرف این ویتامین منجر به بهبود خلق و خوی و افزایش احساس خوب خواهد شد. هنگامی که شما به اندازه کافی ویتامین ب. دریافت نمی کنید، به احتمال زیاد استرس و در نتیجه آن و میل به مصرف تنقلات و پرخوری در شما تقویت می گردد. ضروری است بدانید ویتامین ب. در زرده تخم مرغ، سیب زمینی، آووکادو، گوشت، سبزیجات تیره رنگ و ماهی قزل آلا به وفور وجود دارد.

منیزیم: کمبود منیزیم، منجر به تقویت میل به خوردن شکلات می گردد. توجه داشته باشید که مصرف قند و افزایش استرس می تواند سطح منیزیم بدن را کاهش دهد. سیب زمینی، دانه ها، لبنیات، کلم بروکلی و ... منابع بزرگ منیزیم هستند.

کلسیم: کمبود کلسیم معمولا باعث میل به مصرف شکل و نمک می گردد. به غیر از لبنیات، می توانید کلسیم را از راه مصرف کلم، ماهی آزاد، ماهی ساردین، دانه چیا و کنجد به دست بیاورید.

آهن: در بین زنان بخصوص قبل از یائسگی شایع است. همچنین گیاه خواران نیز در معرض این کمبود هستند. کمبود آهن، میل زیاد به خوردن گوشت را افزایش می دهد. با خوردن گوشت، ماکیان و ماهی، مقادیر قابل توجهی از آهن مورد احتیاج بدن تامین می گردد.

منابع گیاهی آهن، جذب خوبی در بدن ندارند، اما اگر می خواهید از آن ها بهره ببرید بهتر است میوه های خشک، تخم کدو، حبوبات و غذا های غنی شده را وارد رژیم غذایی تان نمایید. بهتر است همراه آهن، حتما ویتامین ث. مصرف کنید تا جذب آن سریعتر و بهتر باشد.

اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "ویتامین بخورید، چاق نشوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتامین بخورید، چاق نشوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید