پیش بینی شاخص بورس در یکشنبه شانزدهم آذر

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، خبرنگاران : شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران روز پرنوسانی را پشت سر گذاشت. هر چند طبق پیش بینی ها شاخص بورس در اولین ساعات منفی شد اما به تدریج با پیشروی به سمت سد سخت مقاومتی توانست، رنگ سبز را بازپس گیرد. در انتها معاملات، شاخص بورس با افزایش 19 هزار و 730 واحد روبه رو شد و در آستانه سد مقاومتی یک میلیون و پانصد هزار واحد ایستاد اما انچه اهمیت داشت سبزپوشی شاخص نبود.

پیش بینی شاخص بورس در یکشنبه شانزدهم آذر

به گزارش وبلاگ 3 جعبه به نقل از خبرآنلاین: بر این اساس آنالیز ها نشان می دهد ارزش معاملات بورس و فرابورس به بیش از 18.9 هزار میلیارد تومان رسید که رقم مناسبی تلقی می گردد و بسیاری حجم معاملات را نشانه بازگشت اعتماد به بازار سرمایه می دانند.

بورس اوراق بهادار تهران که از اصلاحی سه ماهه بیرون آمده است و حالا م ارزندگی سهم ها و هم ریزش قیمت ها در بازارهای موازی زمینه را برای رونق بورس فراهم نموده است.

حجم معاملات چقدر بود؟

ارزش بازار سرمایه به بیش از 5 میلیون و 900 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در بورس تهران بیش از 11.2 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق اقتصادی در قالب 1.6 میلیون نوبت معامله و به ارزش 12 هزار و 545 میلیارد تومان داد و ستد کردند. ارزش معاملات امروز فرابورس هم به بیش از 6 هزار و 419 میلیارد تومان رسید؛ یعنی امروز در دو بازار بورس اوراق و فرابورس ایران، بیش از 18 هزار و 964 میلیارد تومان داد و ستد شد.

فردا بورس به کدام سمت می رود؟

مصطفی صفاری، کارشناس بازار سرمایه، در تشریح مفهوم رشد امروز بورس تاکید نمود: رشد امروز نشان می دهد اقدامات انجام شده در بورس تاثیر خود را به جا گذاشته است. ثبات بازار، شفاف شدن اطلاعات، حمایت همه جانبه مسئولین و قوه قضاییه و مقننه و مجریان بازار سرمایه و در یک راستا بودن پروتکل ها ،چهار عامل مهمی است که رشد بورس را رقم زده است.

وی افزود: این شرایط نوید ماندگاری رشد آهسته و پیوسته بازار را می دهد.

وی با اشاره به ارائه لایحه بودجه در پاسخ به این سئوال که سیگنال بوجه 1400 برای بورس چیست؟ گفت: بورس بیشتر تحت تاثیر ماجرای یارانه هاست. بحثی هست که یارانه های کالایی به صورت نقدی پرداخت گردد. این به معنی آزادسازی بعضی قیمت هاست که خبر خوبی برای بورس محسوب می گردد. به هر حال بخشی سهم ها در بورس با سرکوب قیمت روبرو هستند و با آزادسازی آن ها سود خوبی عاید سهم های مذکور یعنی دارویی ها و غذایی ها می گردد.

وی تاکید نمود: در عین حال در بودجه هم درآمد اقتصادیات بر معاملات سهام دوبرابر شده است و هم حجم سهامی که قرار است دولت در بورس عرضه کند؛ در نتیجه این بدان معنی است که حساب ویژه ای بر بازار سرمایه باز شده است.

او در پاسخ به این سئوال که آیا پیش بینیای انجام شده قابل تحقق است یا خیر؟ گفت: مطمئنا اگر بازارهای دیگر جذابیت نداشته باشند، این برنامه محقق خواهد بود.

وی همچنین در جواب این سئوال که عملکرد حقوقی ها چطورارزیابی می کنید؟ گفت:فعلا جلوی سهام عدالت را به عنوان بازار خراب کن گرفته اند. بقیه بازارها هم به نظر میرسد در حال مثبت شدن هستند. حقوقی ها در این شرایط که بازار مثبت است تمایل زیادی به فروش ندارند.

وی با اشاره به حجم ورود پول حقیقی به بورس تاکید نمود: حجم معاملات مهم تر از شاخص بورس است. حجم ها در این ده روز گذشته به بالای 20 هزار میلیارد رسیده و این نشان می دهد که اعتماد و امید به بازار برگشته است.

منبع: اقتصادنیوز

به "پیش بینی شاخص بورس در یکشنبه شانزدهم آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شاخص بورس در یکشنبه شانزدهم آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید