ژاپن درمان بیماران کرونایی را با داروی رمدسیویر تصویب می کند

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، نخست وزیر ژاپن شینزو آبه گفت که ژاپن به زودی در ماه مه داروی رمدسیویر (Remdesivir) که دارویی ضدویروسی است برای معالجه بیماران مبتلا به کروناویروس تصویب خواهد کرد و این مورد اولین تصمیم کشور ژاپن در میان همه گیری این بیماری خواهد بود.

ژاپن درمان بیماران کرونایی را با داروی رمدسیویر تصویب می کند

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، ایسنا به نقل از ژاپن نیوز نوشت: به گفته یک مقام دولتی، این دارو در اوایل ماه آینده برای معالجه بیماران مبتلا به کووید-19، بیماری تنفسی ناشی از کروناویروس تایید خواهد شد، زیرا حرکت برای توسعه داروهای درمانی و واکسن ها در سرتاسر جهان تسریع شده است.

آبه در جلسه مجلس گفت: تصویب داروی رمدسیویر به زودی امکان پذیر خواهد بود.

رمدسیویر توسط شرکت بیوداروی ایالات متحده گیلیاد به عنوان درمان احتمالی بیماری ابولا ساخته شده است.

آزمایش بالینی این دارو نیز توسط گروه بین المللی بر روی بیماران مبتلا به علائم شدید کووید-19در این ماه به پایان می رسد.

به تازگی در نشریه پزشکی نیوانگلند مطالبی منتشر شده که بیانگر اثربخشی این دارو در 70 درصد از 53 بیمار کروناویروسی با علائم شدید بوده است البته در یک چهارم از این بیماران عوارض جانبی جدی مانند وخیم تر شدن عملکرد کلیه به همراه داشته است.

سخنگوی این شرکت گفت: ما در حال حاضر آزمایش های بالینی را انجام می دهیم و بر روی تأثیر کارآیی و ایمنی دارو متمرکز شدیم.

پس از ارائه درخواستی از شرکت گیلیاد، دولت ژاپن تصمیم دارد به سرعت درمان با این دارو را تصویب کند و علت آن تعویق نتایج آزمایش های بالینی ژاپن اعلام شده است.

در ژاپن، داروی ضد آنفلوآنزا آویگان نیز آزمایش بالینی می شود و این تحقیقات تا ژوئن ادامه خواهد داشت؛ این دارو نیز در چین در معالجه بیماری کووید-19 اثربخش بوده است.

دولت ژاپن از شرکت Fujifilm Toyama Chemical خواسته است تا تولید اویگان را که با نام فاویپیراویر (favipiravir) نیز شناخته می شود را تقویت کند. به دلیل عوارضی مانند نقص مادرزادی از این دارو برای زنان باردار و زنان در شرایط بارداری استفاده نمی شود.

همچنین شرکت Shionogi & Co اظهار کرد: هدف کارآزمایی های بالینی در سال جاری ساخت واکسن برای مقابله با این بیماری است.

این شرکت ژاپنی تصمیم گرفته است تا واکسن برای مقابله با این بیماری تهیه کند، ضمن اینکه به دنبال کشف داروهای درمانی برای این بیماری نیز است.

سخنگوی این شرکت گفت: خواهان ارائه واکسن برای 10 میلیون نفر است. این شرکت در حال هماهنگی برنامه های خود با طرف های ذی ربط ازجمله وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ژاپن درمان بیماران کرونایی را با داروی رمدسیویر تصویب می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن درمان بیماران کرونایی را با داروی رمدسیویر تصویب می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید