یونایتدپرس: کره شمالی در پی توسعه برنامه فضایی است

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، کره شمالی اعلام نموده که قصد توسعه برنامه های فضایی خود را با اهداف مسالمت آمیز دارد و در امسال چندین پروژه در این زمینه اجرا می نماید.

یونایتدپرس: کره شمالی در پی توسعه برنامه فضایی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 3 جعبه، رسانه های خبری از کوشش کره شمالی برای توسعه برنامه فضایی مسالمت آمیز خبر دادند.

خبرگزاری یونایتدپرس اینترنشنال به نقل از یک رسانه دولتی کره شمالی نوشت که بخش توسعه برنامه فضایی کره شمالی میخواهد در امسال میلادی پروژه های بیشتری اجرا کند.

به گفته رسانه دولتی کره شمالی، این پروژه ها همگی با هدف پیشبرد منافع ملی به ویژه در بخش علمی و فناوری هستند. کره شمالی در سالهای اخیر از پرتاب ماهواره به فضا خودداری نموده، اما کماکان آزمایش های موشکی خود را انجام می دهد.

این کشور در هفته های گذشته دو پرتاب موشکی انجام داد. آزمایش های موشکی کره شمالی پس از شکست کوشش ها برای مذاکره بین آمریکا و کره شمالی و حصول یک توافق بین دو کشور از سر گرفته شده است. کره شمالی خواهان برطرف تحریم های اعمالی علیه این کشور است اما واشنگتن تا به امروز حاضر به برطرف این تحریم ها نشده است. (جزئیات بیشتر)

به نوشته یونایتدپرس، کارشناسان غربی پیونگ یانگ را متهم می نمایند که برنامه های فضایی این کشور اهداف نظامی دارند و در واقع برای آزمایش جنگ افزارهای انجام می گردد اما کره شمالی این دعا را به شدت رد نموده است. این کشور آخرین بار در سال 2016 یک پرتاب فضایی انجام دا که با انتقاد گسترده غرب روبرو شد.

تحرکات کره شمالی در حالی صورت می پذیرد که کره جنوبی و آمریکا به شدت در پی خلع سلاح پیونگ یانگ هستند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "یونایتدپرس: کره شمالی در پی توسعه برنامه فضایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونایتدپرس: کره شمالی در پی توسعه برنامه فضایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید