120 خدمت پرمراجعه ادارات قم الکترونیکی شد

به گزارش وبلاگ 3 جعبه، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به ملزام شدن دستگاه های استان برای الکترونیکی کردن خدمات پرمراجعه خود، گفت: 40 دستگاه اجرایی قم سه خدمت پرمراجعه خود را در ماه های اخیر الکترونیکی کردند.

120 خدمت پرمراجعه ادارات قم الکترونیکی شد

جواد غلامپور روز سه شنبه با تاکید بر اهمیت تحقق دولت الکترونیک اضافه کرد: توسعه دولت الکترونیک و استفاده از زیرساخت های فناوری اطلاعات به منظور دسترسی آسان مردم به خدمات دولتی و کسب وکارها در استان است.

وی اضافه کرد: با الکترونیکی شدن 120 خدمت پرمراجعه دستگاه های اجرایی قم، بیش از پنج میلیون و 311 هزار تراکنش الکترونیکی برای این خدمات در دستگاه های اجرایی استان ثبت شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم اضافه کرد: 40 دستگاه اجرایی استان طی مرحله خود اظهاری سه خدمت پرتردد که الکترونیکی شده اند را به دبیرخانه کارگروه توسعه دولت الکترونیک اعلام نموده اند.

غلامپور با اشاره به اولویت الکترونیکی کردن خدمات با مراجعه بالای شهروندان گفت: با توجه به اهمیت توسعه دولت الکترونیک و توجه ویژه دولت به این موضوع کارگروه توسعه دولت الکترونیک اقدام به جمع آوری خدمات الکترونیک از دستگاه های اجرایی طی دوره های سه ماهه کرد.

وی با تاکید بر اینکه شاخص توسعه دولت الکترونیک در استان رو به افزایش است گفت: کاهش هزینه های دولت، صرفه جویی در وقت و انرژی، کاهش فساد اداری و افزایش سطح آگاهی مردم، ایجاد اشتغال توسط بخش خصوصی، اجرای عدالت اجتماعی با استفاده از شفافیت و دسترسی به اطلاعات و همچنین کاهش شکاف دیجیتال از جمله مزیت های تحقق دولت الکترونیک است.

غلامپور تحقق دولت الکترونیک را از مهمترین راهکارها در راستای افزایش بهره وری در دستگاه های دولتی دانست و گفت: ظرفیت دولت الکترونیک و ارائه خدمات برخط در استان قم طی چند ماه اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

وی اضافه کرد: تراکنش خدمات دستگاه های اجرایی استان به صورت الکترونیک به نسبت قبل از شیوع کرونا افزایش یافته و این نشانگر تبدیل شدن تهدید کرونا به فرصت و چابکی دستگاه های خدمات رسان و همچنین ظرفیت های بالای حوزه فناوری اطلاعات استان قم است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "120 خدمت پرمراجعه ادارات قم الکترونیکی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "120 خدمت پرمراجعه ادارات قم الکترونیکی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید